Artyści, którzy nie wystąpili w Polsce

658

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

w Polsce

Wśród zagranicznych gwiazd są takie, które chętnie wracają z koncertami do naszego kraju. Wielu artystów wciąż jednak nie wystąpiło w Polsce, mimo że mają u nas wielu fanów. Które gwiazdy wciąż zwlekają z pierwszym koncertem nad Wisłą? 

Nie wystąpili w Polsce – wielcy nieobecni… 

Listę najbardziej oczekiwanych artystów w Polsce warto zacząć od Adele (na zdjęciu głównym). Brytyjska wokalistka występowała w wielu krajach Europy, jednak na jej mapie koncertowej wciąż brakuje Polski. Koncert Adele w naszym kraju z pewnością byłby ogromnym wydarzeniem, a bilety szybko zostałyby wyprzedane. Wizytę w Polsce od kilku lat odwleka także piosenkarka Demi Lovato. Artystka w 2018 roku, w ramach trasy koncertowej, zagrała aż 21 koncertów w Europie. Do Polski jednak nie zawitała. Nad Wisłą nie wystąpiła również Mariah Carey. Obdarzona wielooktawowym głosem wokalistka nawet podczas wielkich tras koncertowych nigdy nie odwiedziła naszego kraju. Kolejnym artystą, który regularnie omija Polskę na swojej koncertowej mapie, jest Eminem (na zdjęciu). Od wielu lat krąży plotka, że słynny amerykański raper nienawidzi Polaków. Cała afera wybuchła z powodu źle zrozumianego zwrotu, w którym miał mówić o polskich karierowiczach (ang. polished Jews).

w Polsce 

… oczekiwanie na koncert 

Kolejną muzyczną gwiazdą, na którą wciąż czekają polscy fani, jest Taylor Swift. Trudno przewidzieć, kiedy zawita do naszego kraju, gdyż artystka do tej pory nie zagrała zbyt wielu koncertów w całej Europie. Chyba nie ma u nas osoby, która nie potrafiłaby zanucić hitu „Hotel California”. Zespół The Eagles, czyli jego autorzy, do tej pory nie pofatygowali się z przyjazdem nad Wisłę. Piosenkarka Ariana Grande miała wystąpić w naszym kraju w 2017 roku. Niestety po tragicznym zamachu w Manchesterze, w którym zginęło 22 uczestników jej koncertu, postanowiła zawiesić całą trasę. Choć Phil Collins pojawił się w Polsce w 2007 roku, to tutejsi fani zwracają uwagę, że grał wówczas z zespołem Genesis. Nigdy jednak nie zaprezentował się polskiej publiczności w repertuarze solowym. Nad Wisłę nie miał okazji zawitać też popularny boysband, One Direction. Obecnie szanse na ich występ jeszcze bardziej zmalały, gdyż zespół zawiesił swoją działalność sceniczną. 

Nie wystąpili w Polsce – dlaczego? 

W naszym kraju koncertu nie zagrali również rockmani z grupy The Who. Muzycy jednak jakiś czas temu stwierdzili, że pod koniec swojej kariery chcieliby odwiedzić miejsca, w których jeszcze nie mieli okazji zagrać. W Polsce nigdy nie wystąpiła również kolejna gwiazda muzyki pop – Selena Gomez. Jak widać lista artystów, którzy nie zagrali jeszcze koncertu w naszym kraju jest duża. Obecnie muzyczne plany krzyżuje również pandemia. Tym bardziej pozostaje mieć nadzieje, że wkrótce wyczekiwani, przez polskich fanów, idole zawitają do kraju nad Wisłą.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Britney Spears – od sławy do upadku

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia