Korzystne zmiany dla pacjentów

341

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Korzystne zmiany dla pacjentów
Korzystne zmiany dla pacjentów

Jak podaje portal ” Poradnik Zdrowie ” już 1 lipca lista badań diagnostycznych zlecanych przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej znacznie się wydłuży. Lekarz rodzinny będzie mógł skierować nas na badania bez wysyłania do lekarzy specjalistów. Lista badań poszerzonych dla lekarzy POZ to m.in: antygen H, pylori w kale, anty-CCP, witamina B12, przeciwciała anty-HCV, ferrytyna, kwas foliowy, CRP a także Strep- test. Badania te otrzymały rekomendację zespołu do spraw zmian w podstawowej opiece zdrowotnej.
Według Ministerstwa Zdrowia takie rozwiązanie ma ułatwić i przyspieszyć diagnostykę i leczenie pacjentów, bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach do lekarzy specjalistów. Jest to spore ułatwienie dla chorych, którzy niewątpliwie poczują różnicę w leczeniu, jednak lekarze rodzinni są dość sceptycznie nastawieni na takie rozwiązanie. Uważają, że pacjenci będą nadużywać nowe możliwości i bez uzasadnionych przyczyn będą egzekwować skierowań na te badania.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia