Koniec ery samochodów? – Odcinek 14

0
70
Two self-driving passenger drones flying in the sky. 3D rendering image.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Świat samochodów się zmieni, ponieważ już za 13 lat nie będzie się rejestrować samochodów spalinowych, a więc i produkcja ich zostanie ograniczona. Nie chodzi o to, żeby zatrzymać rozwój techniczny i cywilizacyjny, bo to niemożliwe i nie przysłużyłoby się ludzkości i planecie. Chodzi o mądry, odważny, ale i roztropny postęp. Pytamy dziś o to, jaki powinien on być, by nie był tylko zmianą dla zmiany, by nie wyrządził nieodwracalnych szkód. Czy to koniec ery samochodów?

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 14, cz.1

cz.2

cz.3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.