Unia zakaże pieców gazowych

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Unia zakaże pieców gazowych
Unia zakaże pieców gazowych

Unia szykuje zakaz używania nie tylko pieców węglowych czy olejowych, ale i gazowych. To będzie korzystne dla środowiska oraz europejskiej niezależności od Rosji. Dla Polski oznacza prawdziwą rewolucję.  W 2027 r. już żaden nowo wybudowany dom nie będzie mógł mieć pieca gazowego czy węglowego. Propozycja jest częścią pakietu Fit for 55. Zakłada on redukcję emisji CO2 do 55 proc. w roku 2030.

Unia zakaże pieców gazowych – przygotowanie do rewolucji!

Przygotowując się na nowe przepisy, już teraz powinniśmy stawiać przede wszystkim na pompy ciepła. Przy zasilaniu pompy ciepła z instalacji fotowoltaicznej produkującej prąd ze słońca, eksploatacja nie tylko nic nie kosztuje, ale jest również całkowicie bez emisyjna. To rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze, tańsze oraz bardziej ekologiczne od kotłów gazowych, olejowych czy innych systemów elektrycznych.

Rząd już oferuje wsparcie przy takich zakupach, przede wszystkim w ramach flagowego programu Czyste powietrze – Inwestorzy mogą liczyć na nawet do 37 tys. zł (90 proc. kosztów kwalifikowanych) dofinansowania przy zakupie pompy ciepła i fotowoltaiki.

Brak postów do wyświetlenia