Zespół Kubicy drugi w Le Mans

0
67
Zespół Kubicy drugi w Le Mans. Na zdjęciu trzy zwycięskie drużyny wyścigu. Na podium po lewej, czyli na miejscu drugim polski Prema Orlen Team z Robertem Kubicą. Wszyscy są ubrani w Czerwone jednoczęściowe kombinezony z białymi logo sponsorów.
Ubiegłoroczna klątwa przełamana, Prema Orlen Team na drugim miejscu.

Robert Kubica przełamał ubiegłoroczną klątwę legendarnego toru w Le Mans. Tegoroczny start Roberta Kubicy w 24 godzinnym wyścigu na torze Le Mans, miał wiele podobieństw do ubiegłorocznego wyścigu. Finał był jednak zupełnie inny. Ubiegłoroczne zmagania zakończyły się utratą zwycięstwa na ostatnim okrążeniu. W tegorocznym wyścigu załoga  Prema Orlen Team do samej mety, nie mogła przezwyciężyć dominacji załogi JOTA. Zmagania naszego zespołu zakończyły się świetnym osiągnięciem, Zespół Kubicy drugi w Le Mans.

Zespół Kubicy drugi w Le Mans – jak to się stało

Podobnie jak rok temu, start zespołu Roberta Kubicy przebiegł wzorowo. Z kolei szczęście nie dopisało teamowi United Autosports, który w trakcie treningów zaprezentował topową formę. Na początku rywalizacji, w wyniku incydentu z załogą WRT, ich samochód wypadł z toru na pobocze, gdzie stracił sporo czasu. Czujny Robert Kubica wykorzystał zaistniałą sytuację i objął prowadzenie w klasie LMP2. Przez długi czas rywalizacja przebiegała między załogami JOTA i Prema Orlen Team, które na zmianę przewodziły stawce. Bezproblemowa rywalizacja trwała do momentu gdy, Louis Delétraz (szwajcarski kierowca wyścigowy z Prema Orlen Team) musiał zaliczyć dodatkowy pit-stop. Wszystko przez leżące na torze części rozbitego wcześniej samochodu.

Zespół Kubicy drugi w Le Mans. Ta ilustracja jest zbliżeniem na zespół Prema Orlen Team stojący na podium. Czteroosobowa ekipa w czerwonych kombinezonach, na głowach białe czapeczki, a na szyjach zielone wieńce zwycięstwea.
Udany debiut ekipy Prema Orlen Team w 24h Le Mans.

Na taki moment czekał zespół JOTA wychodząc na prowadzenie. Mimo starań zespołu Roberta Kubicy, brytyjski team nie oddał prowadzenia i zakończył rywalizację na pierwszej pozycji. Włoska ekipa Prema Orlen Team, jak na debiutanta w „24h Le Mans” wypadła świetnie, zajmując drugie miejsce w LMP2. Śmiało można stwierdzić, że Robert Kubica zrekompensował sobie ubiegłoroczne niepowodzenie.

Polecam materiał wideo: Robert Kubica o podium w Le Mans

Może cię zainteresować: Najgorsze wysokoprężne silniki Volkswagena