VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko 16.06 – 19.06.2022

1077

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Plakat VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko 2022
VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko 2022 plakat

VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko 16.06 – 19.06.2022, tym razem czas odwiedzić Mazury!
Jak zawsze start w Boże Ciało, tym razem jest to 16.06.2022

Dlaczego Giżycko? Ze względu na fakt że Giżycko to żeglarska stolica Polski, oraz serce Krainy Wielkich Jezior, nad brzegiem jezior Niegocin i Kisajno oraz niezbyt odległego Tajty.  W tej Edycji uczestnicy będą musieli zmierzyć się z pokonaniem prawie 700 kilometrowej drogi, przebiegającej m. in. przez Warszawę. Po trudach trasy, każdy będzie miał okazję na odpoczynek na mazurskich plażach. Nigdzie w Polsce zachody słońca nie są takie jak na Mazurach.
Będziecie mieli okazję zobaczyć dwie największe atrakcje regionu. Nigdy nie zdobytą Twierdzę Boyen, oraz jedyny w Polsce most obrotowy, który waży ponad 100 ton i jest obracany ręcznie przez operatora.

Burmistrz miasta oraz mieszkańcy Giżycka przyjmą wszystkich z wielką radością, a miasto wspomoże w organizacji rajdu. Burmistrz zaoferował scenę, zespoły które zagrają koncerty, konferansjera, pomoc służb miejskich, pomoc medyczną oraz grochówkę wojskową dla uczestników. Jest to ogromna pomoc dla organizatora.

VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko 2022 – cele charytatywne

Meta odbędzie się na plaży w Giżycku. Będziemy czekać na Was 18.06 od godz. 10:00-20:00. Wszyscy uczestnicy którzy przyjadą, zostają wraz z pojazdami aby przywitać kolejne załogi. Miasto Giżycko przekaże 4 ha przy plaży, gdzie wszyscy spędzimy sobotę. Automatycznie zrobimy ogromny zlot. Wieczorem czekają na nas koncerty, grochówka, wkopanie palmy oraz wręczenie nagród na zakończenie rajdu.

Jak wiecie Rajd Koguta to wynik miłości do motoryzacji i pomocy innym. Oprócz pięknej przygody i doskonałej zabawy przede wszystkim możemy pomóc wielu potrzebującym. W poprzedniej edycji, dzięki Wam udało się zebrać 532 089,32 zł. Czy i tym razem uda nam się pobić kolejny rekord? Wierzymy, że tak!

Pamiętajcie, że 100% zebranych pieniędzy trafia na cele charytatywne, a cały koszt organizacji finansowany jest przez Studio Reklamy Wena oraz Muzeum Motoryzacji z Oławy.
Całą kwotę podzielimy na kilkadziesiąt chorych dzieci i kilkanaście fundacji
. Pieniądze trafią też do schroniska i fundacji dla zwierząt. Lista osób potrzebujących jest zawsze konsultowana z wieloma instytucjami, które zajmują się ludźmi, którzy potrzebują pomocy. Całą listę przedstawimy przed Rajdem, a po dokładnym przeliczeniu wszystkich wpłat podamy całą zebraną kwotę. Zaraz po zakończonym rajdzie, zrobimy przelewy zgodnie z wcześniej opublikowaną listą. Całe rozliczenie pokaże na facebook.com/events/ organizator VI Rajdu.

Wpisowe na VI Rajd Koguta 2022 wygląda następująco:

  • ekipa jadąca samochodem min 600zł
  • motocykliści min 200zł
  • rowerzyści min 50zł

Oczywiście znamy już Wasze serca i wiemy, że wpłacacie też więcej za co serdecznie dziękujemy! 

VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko Twierdza_Boyen_-_Makieta
VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko Twierdza_Boyen_-_Makieta

Rajd Koguta 2022 – Giżycko atrakcje

Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

Do fortu miały prowadzić drogi wjazdowe przez bramy Giżycką, Kętrzyńską, Prochową i Wodną, zaś całość otaczać miał mur Carnota o długości 2303 m. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego mająca miejsce 4 września 1844 r., stanowiła początek właściwego etapu budowy Twierdzy.

W roku 1846 postano­wiono uhonorować jednego ze zwolenników i inicjatorów budowy tego obiektu, gene­rała von Boyen, nadając powstającej twierdzy jego miano. Bastiony otrzymały nazwy: Hermann, Ludwig, Leopold (od imion generała) i Schwert, Recht oraz Licht (od symboli umieszczonych w herbie generała – Miecz, Prawo i Światło).

VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko Most_obrotowy_w_Giżycku (1)
VI Charytatywny Rajd Koguta Oława – Giżycko Most_obrotowy_w_Giżycku

Most obrotowy w Giżycku nad Kanałem Łuczańskim został zbudowany w 1898 roku przez firmę Beuchelt & Co. Grünberg i. Schl. z Zielonej Góry, żeby zapewnić dojazd z miasta do znajdującej się po zachodniej stronie kanału Twierdzy Boyen.

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą cię też zainteresować Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022.

Na zakończenie relacja z 2021 Terenwizja na 5 Rajdzie Koguta Oława Zakopane

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia