XII Raciborski Festiwal Średniowieczny 17-19.06

671

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

XII Raciborski Festiwal Średniowieczny. Na ilustracji pomniejszona wersja plakatu podającego wyłącznie nazwę datę wydarzenia oraz sponsorów. Na małej fotce widoczna brama do drewnianego grodu z wieżą.
W dniach 17-19 czerwca, organizatorzy zapraszają gości do Raciborza, a dokładnie do Raciborskiego Grodu w Arboretum Bramy Morawskiej.

XII Raciborski Festiwal Średniowieczny – Spotkajmy się w Grodzie. W dniach 17-19 czerwca, organizatorzy zapraszają gości do Raciborza, a dokładnie do Raciborskiego Grodu w Arboretum Bramy Morawskiej. Sprawcami wydarzenia po raz kolejny są „Drengowie znad górnej Odry”. Ta grupa pasjonatów, od 2003 roku zgłębia swoją wiedzę o kulturze Słowian oraz Wikingów. Ich doskonała znajomość tematu, stale jest poszerzana o stroje, wyposażenie, bojowy ekwipunek oraz znajomość fechtunku. Gdy już osiągnęli mistrzostwo w swojej tematyce, mieli okazję prezentować się również na arenie międzynarodowej. Niewątpliwie, to właśnie Drengom zawdzięczamy powstanie na stałe, Średniowiecznego Grodu w Raciborzu. Drengowie dotychczas przez lata borykali się z rozbiórkami tymczasowych konstrukcji po każdym festiwalu. Finalnie to oni swoimi rękoma przyczynili się do powstania wspaniałego grodu, który w czasie corocznych festiwali staje się areną większości zdarzeń.

XII Raciborski Festiwal Średniowieczny – atrakcje

XII Raciborski Festiwal Średniowieczny. Na tle palisady drewnianego średniowiecznego grodu stoją Drengowie znad górnej Odry. Jest to kolorowa grupa w strojach z epoki. Kobiety w przaśnych sukniach do ziemi, a mężczyźni uzbrojeni w tarcze i miecze. Jak to wojowie i wikingowie.
Oto Drengowie znad górnej Odry.

Tegoroczna edycja festiwalu, ma się charakteryzować jeszcze większym rozmachem, niż poprzednie. W trakcie trwania festiwalu, na przybyłych gości będą czekać liczne kramy z rzemiosłem oraz współczesnym rękodziełem. W karczmach będą serwowane przysmaki dawnej kuchni. Odwiedzający festiwal staną się świadkami wielu widowiskowych potyczek wojów, a przede wszystkim wielkiej bitwy, będącej gwoździem programu. Podobnie do porzednich lat, w ramach festiwalu organizatorzy przygotowali niezwykle bogatą ofertę aktywności, warsztatów i pokazów.

Tak festiwal wyglądał rok temu, materiał wideo: 11 Raciborski Festiwal Średniowieczny – Racibórz 18 – 20 czerwca 2021r.

Może cię również zainteresować: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia