XII Raciborski Festiwal Średniowieczny 17-19.06

0
427
XII Raciborski Festiwal Średniowieczny. Na ilustracji pomniejszona wersja plakatu podającego wyłącznie nazwę datę wydarzenia oraz sponsorów. Na małej fotce widoczna brama do drewnianego grodu z wieżą.
W dniach 17-19 czerwca, organizatorzy zapraszają gości do Raciborza, a dokładnie do Raciborskiego Grodu w Arboretum Bramy Morawskiej.

XII Raciborski Festiwal Średniowieczny – Spotkajmy się w Grodzie. W dniach 17-19 czerwca, organizatorzy zapraszają gości do Raciborza, a dokładnie do Raciborskiego Grodu w Arboretum Bramy Morawskiej. Sprawcami wydarzenia po raz kolejny są “Drengowie znad górnej Odry”. Ta grupa pasjonatów, od 2003 roku zgłębia swoją wiedzę o kulturze Słowian oraz Wikingów. Ich doskonała znajomość tematu, stale jest poszerzana o stroje, wyposażenie, bojowy ekwipunek oraz znajomość fechtunku. Gdy już osiągnęli mistrzostwo w swojej tematyce, mieli okazję prezentować się również na arenie międzynarodowej. Niewątpliwie, to właśnie Drengom zawdzięczamy powstanie na stałe, Średniowiecznego Grodu w Raciborzu. Drengowie dotychczas przez lata borykali się z rozbiórkami tymczasowych konstrukcji po każdym festiwalu. Finalnie to oni swoimi rękoma przyczynili się do powstania wspaniałego grodu, który w czasie corocznych festiwali staje się areną większości zdarzeń.

XII Raciborski Festiwal Średniowieczny – atrakcje

XII Raciborski Festiwal Średniowieczny. Na tle palisady drewnianego średniowiecznego grodu stoją Drengowie znad górnej Odry. Jest to kolorowa grupa w strojach z epoki. Kobiety w przaśnych sukniach do ziemi, a mężczyźni uzbrojeni w tarcze i miecze. Jak to wojowie i wikingowie.
Oto Drengowie znad górnej Odry.

Tegoroczna edycja festiwalu, ma się charakteryzować jeszcze większym rozmachem, niż poprzednie. W trakcie trwania festiwalu, na przybyłych gości będą czekać liczne kramy z rzemiosłem oraz współczesnym rękodziełem. W karczmach będą serwowane przysmaki dawnej kuchni. Odwiedzający festiwal staną się świadkami wielu widowiskowych potyczek wojów, a przede wszystkim wielkiej bitwy, będącej gwoździem programu. Podobnie do porzednich lat, w ramach festiwalu organizatorzy przygotowali niezwykle bogatą ofertę aktywności, warsztatów i pokazów.

Tak festiwal wyglądał rok temu, materiał wideo: 11 Raciborski Festiwal Średniowieczny – Racibórz 18 – 20 czerwca 2021r.

Może cię również zainteresować: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022