Wydarzenie zaplanowane na 17-18 dzień czerwca, będzie się koncentrować wokół obchodów rocznicy Bitwy pod Legnicą. W trakcie bitwy pod Legnicą stanęło naprzeciwko siebie rycerstwo śląskie pod dowództwem księcia Henryka II Pobożnego oraz Mongołowie. Niestety rycerstwo nie było w stanie stawić czoła Mongołom i bitwę przegrało, a przewodzący rycerstwu książę poległ. Legnickie Pole 1241 roku.
Legnickie Pole 1241 roku- obchody
Miejscem obchodów upamiętniających wydarzenie z 9 kwietnia 1241 roku, będą tereny zielone przy ul. Księżnej Anny w Legnickim Polu. W ramach wydarzenia odbędą się turnieje łucznicze, bojowe i inne nawiązujące do epoki. Punktem centralnym obchodów stanie się inscenizacja bitwy, zatytułowana – ,,Legnickie Pole 1241- tu można stracić głowę”, w której wezmą udział, zaproszone Bractwa Rycerskie z całego kraju. Organizatorzy tego wydarzenia, pragną w ten sposób rozpowszechniać i utrwalać wśród Polaków wiedzę na temat tej niesamowicie ważnej bitwy, która zmieniła karty historii. Jednocześnie głęboko się wpisała w historię Gminy Legnickie Pole oraz całego Dolnego Śląska.
Zgodnie za starym przekazem, w miejscu odnalezienia ciała, poległego księcia Henryka Pobożnego zbudowano kościół. Świątynia będąca pod opieką benedyktynów, znana była pod wezwaniem Św. Trójcy i Najświętszej Marii Panny. Od czasów Reformacji do zakończenia II Wojny Światowej zajmowali go protestanci. Od 1961 roku, obiekt zmienił swoje przeznaczenie i obecnie jest w nim Muzeum Bitwy Legnickiej.
Więcej szczegółów na stronie organizatora: Legnickie Pole 1241 – edycja 2022
Polecam wideo: 8 – BITWA – LEGNICKIE POLE – 1241
Może cię również zainteresować: Jarmark rycerski na podzamczu