Kulinarna nawigacja – Truskawki

267

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację, której głównym tematem będą truskawki.

O czym będzie mowa w audycji?

Skąd biorą się różne ceny truskawek? Jakie to ma znaczenie dla naszego zdrowia? Skąd pochodzą i jaką mają zawartość pestycydów? Co można z nich zrobić? Odpowiedzi na te pytania, związane z truskawkami, pojawiły się w Kulinarnej Nawigacji. Natomiast truskawki stały się przepustką do znacznie szerszej dyskusji o branży spożywczej. Manipulacje koncernów i sklepów sieciowych możemy dostrzec na każdym kroku. Z audycji dowiemy się na co należy uważać, gdzie zachować czujność. Poza tym ostatnio coraz częściej rozmawia się też o przydatności produktów. Czy wyrzucać jogurt po terminie? Dużo osób jest pełnych wątpliwości w związku z żywą dyskusją wokół terminów spożycia. Na te i inne tematy, Paweł Kubalski rozmawiał z Jarosławem Uścińskim, utytułowanym kucharzem gwiazd i polityków, w najnowszej Kulinarnej Nawigacji. Zapraszamy do odsłuchu.

Truskawki i wiele więcej Cz.1

Cz.2

Cz.3

Cz.4

Cz.5

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia