Ceny paliw w najbliższym czasie

360

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ceny paliw w najbliższym czasie - dystrybutor benzyny
Ceny paliw w najbliższym czasie

Każdego dnia polscy kierowcy jadący na stację benzynową zastanawiają się ile przyjdzie im zapłacić za paliwo. Na wielu stacjach aktualna cena to już ponad 8 zł za litr benzyny, a diesela 7,80 zł. Jak wszyscy wiemy VAT w Polsce na paliwo został obniżony z 23% na 8% . Co zatem będzie jak wróci do swojej pierwotnej wysokości ?
Portal „Autokult” podaje, że cena paliwa dobiłaby wówczas do poziomu 9,11 zł za litr przy aktualnych cenach, gdzie zmienia się ona z dnia na dzień.


Ceny paliw w najbliższym czasie a wojna na Ukrainie

Wszyscy dookoła próbują zrzucić wysoką cenę paliw na rosnącą inflację spowodowaną wojną trwającą na Ukrainie. Jak się jednak okazuje, już 15 lutego (czyli jeszcze przed wybuchem wojny) inflacja w Polsce przekroczyła 9% i po to powstała ” tarcza antyinflacyjna”. Teraz inflacja wynosi 13,9% , więc warto sobie zadać pytanie czy to rzeczywiści wina tylko wojny.


Cena paliw w najbliższym czasie – powrót VAT do 23%


Pierwotnie rząd obniżył stawkę VAT z 23% do 8% do 31 lipca 2022 roku. Takie były założenia ” tarczy antyinflacyjnej”. Na szczęście rząd zdecydował się przedłużyć ten czas i tarcza będzie obowiązywała minimum do 31 października 2022 roku- według doniesień WRC. Tak więc możemy mieć nadzieję, że w najbliższym czasie cena paliwa nie dojdzie do kwoty 10 zł za litr. Czy rzeczywiście tak będzie ? Czas pokaże.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia