Wzmożone kontrole policji na polskich drogach

0
68
Wzmożone kontrole policji
Wzmożone kontrole policji

Długi weekend to czas, w którym Polacy decydują się na wyjazdy. Wiąże się to z wzmożonym ruchem na drogach i zwiększoną liczbą policyjnych patroli. Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie przepisów, w trosce o nasze bezpieczeństwo, jak i też o innych.
Wielu z nas wybrało na odpoczynek polski Bałtyk, dlatego wzmożone kontrole zapowiada m. in. Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Od piątku, aż do niedzieli na trasach wylotowych z nadmorskich miast pojawi się więcej patroli. Możemy spodziewać się nie tylko tradycyjnych, ale także nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Kontrole prędkości odbywać się będą również w tradycyjny sposób za pomocą ręcznych radarów.

Wzmożone kontrole policji – apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa

Według informacji przekazanych przez policjantów, będą oni zwracać uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też ogólnych zasad bezpieczeństwa na drodze. Możemy zatem spodziewać się większej kontroli trzeźwości, jak również stanu technicznego pojazdów. Policjanci będą zwracać uwagę czy pasażerowie mają zapięte pasy , a dzieci czy są przewożone w fotelikach. Apelują też do kierowców zarówno samochodów, jak i motocykli o bezpieczną jazdę, dostosowaną do warunków panujących na drodze. Przypominając, że pośpiech to zawsze zły doradca. Jedźmy zatem bezpiecznie, aby szczęśliwie dojechać do celu. Warto też według funkcjonariuszy przed wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo naszego domu bądź mieszkania. Pamiętajmy także, aby podczas korzystania z kąpieli morskich zachować szczególną ostrożność.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !