Czy umiesz parkować? – Odcinek 15

0
65

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Co decyduje o byciu kobietą lub mężczyzną? Co sprawia, że informacja w tej dość elementarnej kwestii staje się problematyczna? Dlaczego nie potrafimy o tym rozmawiać spokojnie? Na te pytania nie jest łatwo znaleźć prostą odpowiedź. Może nawet prosta odpowiedź nie istnieje. Spróbujmy więc chociaż zrozumieć złożoność sytuacji i zobaczyć, gdzie są najwrażliwsze punkty naszego zmagania się z niełatwym środowiskiem, zwłaszcza kulturowym, w którym przyszło nam żyć.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 15, cz.1

Cz.2

Cz.3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.