Premier Mateusz Morawiecki o ” Polskim Ładzie ” i nie tylko

82
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki podczas wywiadu ” Przygody Przedsiębiorców” został poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka ważnych aktualnie kwestii dotyczących naszego kraju.


Premier o ” Polskim Ładzie “

Pytany przez dziennikarza o ocenę ” Polskiego Ładu ” odpowiedział, że wiele aspektów jest nieprawidłowych i wymaga udoskonalenia. “Polski Ład” stał się “mitręgą” dla księgowych, którzy muszą rozliczać podatki – powiedział Morawiecki. Stwierdził, że sposób jest zbyt skomplikowany i należałoby go uprościć. Zaznaczył, że w “Polskim Ładzie” znalazły się też dobre rozwiązania, jak np. wdrożenie jednej z najniższych kwot wolnych od podatku ( do 30 tysięcy złotych). Dodał, że od 1 lipca tego roku, wejdą w życie kolejne rozwiązania podatkowe, które zakładają obniżkę stawki PIT z 17 % do 12 %.


Premier Mateusz Morawiecki – o COVID- 19

Premier w rozmowie przestrzegał Polaków przed ewentualnym powrotem COVID – 19 jesienią, apelując o zachowanie zasad sanitarnych i szczepieniach przeciwko tej chorobie., Zaznaczając, że sam planuje w najbliższym czasie przyjąć czwartą już dawkę szczepionki.


Premier Morawiecki – o konflikcie z Unią Europejską


Premier Morawiecki zapytany o konflikt z Unią Europejską, przyznał, że takowy rzeczywiście istnieje w kontekście m. in. pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. “Ten konflikt i ten spór cały czas trwa. My mamy swoje zdanie co do koniecznych reform do przeprowadzenia w Polsce. Unia Europejska niestety – muszę powiedzieć – jest w dużym stopniu z nieświadomości, a za podpuchą ze strony opozycji dała się nabrać na tak zwany spór o praworządność ” – powiedział szef rządu.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !