Premier Mateusz Morawiecki o ” Polskim Ładzie ” i nie tylko

372

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki podczas wywiadu ” Przygody Przedsiębiorców” został poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka ważnych aktualnie kwestii dotyczących naszego kraju.


Premier o ” Polskim Ładzie „

Pytany przez dziennikarza o ocenę ” Polskiego Ładu ” odpowiedział, że wiele aspektów jest nieprawidłowych i wymaga udoskonalenia. „Polski Ład” stał się „mitręgą” dla księgowych, którzy muszą rozliczać podatki – powiedział Morawiecki. Stwierdził, że sposób jest zbyt skomplikowany i należałoby go uprościć. Zaznaczył, że w „Polskim Ładzie” znalazły się też dobre rozwiązania, jak np. wdrożenie jednej z najniższych kwot wolnych od podatku ( do 30 tysięcy złotych). Dodał, że od 1 lipca tego roku, wejdą w życie kolejne rozwiązania podatkowe, które zakładają obniżkę stawki PIT z 17 % do 12 %.


Premier Mateusz Morawiecki – o COVID- 19

Premier w rozmowie przestrzegał Polaków przed ewentualnym powrotem COVID – 19 jesienią, apelując o zachowanie zasad sanitarnych i szczepieniach przeciwko tej chorobie., Zaznaczając, że sam planuje w najbliższym czasie przyjąć czwartą już dawkę szczepionki.


Premier Morawiecki – o konflikcie z Unią Europejską


Premier Morawiecki zapytany o konflikt z Unią Europejską, przyznał, że takowy rzeczywiście istnieje w kontekście m. in. pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. „Ten konflikt i ten spór cały czas trwa. My mamy swoje zdanie co do koniecznych reform do przeprowadzenia w Polsce. Unia Europejska niestety – muszę powiedzieć – jest w dużym stopniu z nieświadomości, a za podpuchą ze strony opozycji dała się nabrać na tak zwany spór o praworządność ” – powiedział szef rządu.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia