Tajny plan z udziałem Polski

355

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tajny plan z udziałem Polski - Boris Johnson
Tajny plan z udziałem Polski

Stany Zjednoczone gotowe do wspierania sojuszu Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Polski, państw bałtyckich i w przyszłości być może Turcji. Jeśli taka inicjatywa dojdzie do skutku. Ideę jego utworzenia propaguje brytyjski premier Boris Johnson.

O „tajnym planie” brytyjskiego premiera informował pod koniec maja włoski dziennik „Corriere della Sera”. Z ustaleń dziennikarzy tego tytułu wynikało, że Boris Johnson proponuje sojusz państw chcących zachować suwerenność narodową, liberalnych gospodarczo i zdeterminowanych w nieprzejednanej postawie wobec militarnego zagrożenia ze strony Moskwy.

Premier Wielkiej Brytanii miał po raz pierwszy przedstawić swój pomysł Wołodymyrowi Zełenskiemu 9 kwietnia. Rząd w Kijowie nie zajął stanowiska ws. tej propozycji. Czekał na decyzję Unii Europejskiej o przyznaniu Ukrainie statusu kandydata do formalnego rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia