Czy czeka nas światowy kryzys ?

118
Czy czeka nas światowy kryzys
Czy czeka nas światowy kryzys

W związku z trudną sytuacją jaka panuje obecnie na świecie, coraz częściej słyszymy, czytamy i zastanawiamy się, czy grozi nam światowy kryzys ?
Inflacja, wojna na Ukrainie, pikujące giełdy i lockdowny w Chinach sprawiają, że takie prognozy są bardzo prawdopodobne.
Jak możemy przeczytać w brytyjskim ” Guardianie ” : “Nadciąga światowy kryzys gospodarczy. I nikt nie wie co z tym zrobić. “
Rośnie również strach rynków przed globalną recesją – czytamy w poniedziałkowej prasie na Wyspach. Ekonomiści z ” Bank of America “szacują ryzyko recesji w USA w kolejnym roku na 40 proc. Z kolei według banku Goldman Sachs sytuacja jest najgorsza od 2008 roku i istnieje poważne ryzyko, że przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe zaczną ostro zaciskać pasa, co przełoży się na hamowanie całej gospodarki.
Niepokój budzić może również przewidywany kryzys żywnościowy spowodowany wojną na Ukrainie i pikujące wskaźniki giełdowe. Branżowa prasa podkreśla też, że banki centralne m. in. USA i Wielkiej Brytanii podwyższyły stopy procentowe do poziomu niewidzianego od 15 lat. Chaos potęguje także załamanie na rynku kryptowalut.
Z problemami zmagają się też linie lotnicze, które z powodu braków kadrowych odwołują rejsy.
Sekretarz skarbu USA Janet Yellen oświadczyła, że spodziewa sią spowolnienia gospodarczego, jednak jej zdaniem ” pełna recesja jest nieunikniona “.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !