Czy czeka nas światowy kryzys ?

408

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy czeka nas światowy kryzys
Czy czeka nas światowy kryzys

W związku z trudną sytuacją jaka panuje obecnie na świecie, coraz częściej słyszymy, czytamy i zastanawiamy się, czy grozi nam światowy kryzys ?
Inflacja, wojna na Ukrainie, pikujące giełdy i lockdowny w Chinach sprawiają, że takie prognozy są bardzo prawdopodobne.
Jak możemy przeczytać w brytyjskim ” Guardianie ” : „Nadciąga światowy kryzys gospodarczy. I nikt nie wie co z tym zrobić. „
Rośnie również strach rynków przed globalną recesją – czytamy w poniedziałkowej prasie na Wyspach. Ekonomiści z ” Bank of America „szacują ryzyko recesji w USA w kolejnym roku na 40 proc. Z kolei według banku Goldman Sachs sytuacja jest najgorsza od 2008 roku i istnieje poważne ryzyko, że przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe zaczną ostro zaciskać pasa, co przełoży się na hamowanie całej gospodarki.
Niepokój budzić może również przewidywany kryzys żywnościowy spowodowany wojną na Ukrainie i pikujące wskaźniki giełdowe. Branżowa prasa podkreśla też, że banki centralne m. in. USA i Wielkiej Brytanii podwyższyły stopy procentowe do poziomu niewidzianego od 15 lat. Chaos potęguje także załamanie na rynku kryptowalut.
Z problemami zmagają się też linie lotnicze, które z powodu braków kadrowych odwołują rejsy.
Sekretarz skarbu USA Janet Yellen oświadczyła, że spodziewa sią spowolnienia gospodarczego, jednak jej zdaniem ” pełna recesja jest nieunikniona „.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia