Koniec przywilejów dla skazanych

429

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

decyzja sądu podjęta-młotek sędziowski

Koniec przywilejów dla skazanych zapowiedziany projekt zmian dotyczących więziennictwa był już jesienią zeszłego roku. Jako jeden z filarów kompleksowej reformy dotyczącej zakładów karnych i kwestii odbywania kar, nazwanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości „Nowoczesnym Więziennictwem”.

Koniec przywilejów dla skazanych – natychmiastowe doprowadzenie do więzienia

Na chwilę obecną, większość skazanych nie stawiała się do odbycia kary, ponieważ nic im za to nie grozi. Skazany otrzymywał wezwanie do stawienia się w areszcie śledczym w wyznaczonym terminie . Gdy tego nie uczynił, policja mogła go doprowadzić do zakładu karnego dopiero po nieskutecznym wezwaniu przez sąd. Projekt zmian przyjętych przez rząd zakłada, że skazany będzie od razu po wyroku przewożony do więzienia przez policję.

Koniec przywilejów dla skazanych – więźniowie do pracy

Więźniowie będą częściej podejmować pracę.
Skazani po zmianach będą mogli też odpracować niespłacone grzywny, jak również będzie można włączyć ich do udziału w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, co pozwoli na wsparcie służb ratunkowych.

Koniec przywilejów dla skazanych – leczenie

Do tej pory więźniowie byli przyjmowani przez lekarzy i specjalistów poza kolejnością, projekt ma to zmienić i osoby pozbawione wolności będą przyjmowane według reguł obowiązujących wszystkich pacjentów. Skazany będzie musiał też zapłacić za badania laboratoryjne, jeśli potwierdzą one obecność substancji psychoaktywnej.

Koniec przywilejów dla skazanych – forma odbywania kary

Dotychczas najbardziej zdemoralizowani młodociani, odbywali karę z pozostałymi skazanymi młodocianymi . Projekt zakłada, aby skazani za najcięższe przestępstwa młodociani, odbywali karę razem z dorosłymi, odbywających karę po raz pierwszy.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia