Nowe ścieżki rowerowe w Katowicach

365

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowe ścieżki rowerowe w Katowicach - ścieżka rowerowa
Droga rowerowa w Parku Sieleckim w Sosnowcu

Samorząd Katowic odebrał od wykonawcy rowerowe połączenie Doliny Trzech Stawów z ul. Gospodarczą. Trasa wiedzie m.in. do zabytkowego osiedla Nikiszowiec. Nowy element systemu tras rowerowych ułatwi pokonanie głównych arterii miasta: autostrady A4 i ul. Murckowskiej w ciągu drogi nr 86.

Gdzie nowe ścieżki rowerowe w Katowicach

To kolejne bezpieczne połączenie rowerowe, łączące atrakcyjne miejsce do rekreacji jakim jest Dolina Trzech Stawów z kolejnymi częściami naszego miasta. To także opcja dla turystów, bo zarówno na Nikiszowcu, jak i w Dolinie Trzech Stawów, znajdziemy wypożyczalnie rowerów miejskich  Murckowskiej w ciągu drogi nr 86.

Spółka Katowickie Inwestycje prowadzi obecnie dwa inne połączenie dzielnic Giszowiec i Nikiszowiec oraz przebudowa przejścia pod Rondem Ziętka. Te trzy inwestycje oznaczają dla r Katowice rozbudowują sieć dróg rowerowych zgodnie z założeniem, aby każda dzielnica miała połączenie rowerowe z centrum. W latach 2015-2021 kosztem 29 mln zł powstało tam ponad 36 km nowych dróg rowerowych. Tam gdzie nie jest to możliwe, np. z powodu gęstej zabudowy, miasto dla poprawy bezpieczeństwa rowerzystów, stara się wprowadzać strefy Tempo 30.

Obecnie łączna długość infrastruktury rowerowej w Katowicach, z oddanym właśnie odcinkiem łączącym ul. Gospodarczą z Doliną Trzech Stawów, wynosi według władz miasta ok. 185 km.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia