Hiszpania wypowiedziała wojnę niekulturalnym turystom

333

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Hiszpania wypowiedziała wojnę - plaża
Hiszpania wypowiedziała wojnę

Hiszpania wypowiedziała wojnę a dokładniej miasto Vigo, zapowiedziało walkę z turystami sikającymi na plaży lub w morzu. Jak zdecydowała rada miasta: – każdy z turystów przyłapany na gorącym uczynku, zostanie ukarany mandatem w wysokości 750 euro (ok. 3,5 tys. zł). Nowe przepisy mają wejść w życie od 18 lipca. Urzędnicy zaplanowali postawienie na plażach publicznych toalet w szczycie sezonu.

Według nowych przepisów, karze ma podlegać także rezerwowanie miejsca na plaży ręcznikiem. Za takie „przewinienie” turyści zapłacą mandat ok. 140 zł.

Na wszystkich hiszpańskich plażach surowo karane jest także, mycie się w morzu, z użyciem mydła, które niszczy wodny ekosystem. Jeśli turysta zostanie przyłapany na gorącym uczynku podczas takiej kąpieli, to będzie musiał zapłacić nawet do 3,3 tys. zł kary.

W rejonie Walencji zakazane jest również rozbijanie się z namiotem i spanie na plaży. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości nawet 7 tys. zł.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia