Dziecko same w samochodzie

373

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dziecko-same-w-samochodzie
Dziecko w foteliku

Dziecko same w samochodzie jest ważnym tematem. Z powodu niewyczerpania tematu przez media piszemy o zostawianiu podopiecznych w środku auta.

Dziecko same w samochodzie – klimatyzacja w środku

Czy siedzimy z tyłu, czy z przodu klimatyzacja powinna działać. W rzeczywistości ciężko uwierzyć, że ktoś nie ma klimatyzacji w samochodzie. Większa część samochodów posiada już klimatyzację. To nie czasy 10 lat temu gdzie była tylko w autach klasy premium. Klimatyzacja w samochodzie ma dwie funkcje: jedną z nich to schładzanie, a druga to usuwanie wilgoci, czyli osuszanie. Tutaj do schładzania wykorzystuje się termodynamiczne właściwości cieczy oraz gazów. Tym samym zmniejsza się ciśnienie gazów. Spada też temperatura w samochodzie. Tymczasem osuszanie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, gdyż nie rozwijają się grzyby oraz pleśń. Klimatyzacja na dodatek ma też inne aspekty pozytywne takie jak: oczyszczanie i wentylacja. Dodatkowo wentylowanie i oczyszczanie pozwala nam być zdrowszym, dzięki świeżemu powietrzu.

Dziecko same w samochodzie – historia z psami

Dziecko samo w samochodzie
Pies w samochodzie

Od dawna ust. 1a w artykule 35 zgodnie Ustawą o Ochronie Zwierząt to wysoka kara grzywny za pozostawienie psa w samochodzie, a nawet kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat. Także sąd może orzec przepadek zwierzęcia, czyli odebrać je właścicielowi. Dodatkowo kilka lat temu zaczęły pojawiać się wpisy odnośnie zostawiania psa w rozgrzanym samochodzie. Na dodatek ludzie zaczęli pisać o tym w mediach społecznościowych. Mówi się tutaj aż o rozgrzaniu samochodu nawet do 40-50 stopni. Psom ciężej jest dyszeć, niż nam ludziom, więc stąd były popularne nawet sytuacje z wybijaniem szyb w samochodzie w celu ratowania psa. Jeśli uda nam się naprawdę wyciągnąć zwierzę z przegrzanego samochodu, to na pewno możemy mu pomóc. Pierwszy sposób to przeniesienie psa w chłodne lub zacienione miejsce. Drugi sposób to obniżenie temperatury jego ciała, poprzez okłady wilgotnymi ręcznikami, ale nie lodowatymi. Trzeci to dostarczenie psu chłodna wodę do picia. Pies nie musi od razu całą ją wypić.

Jak to wygląda z dziećmi obecnie?

Niedawno w Poznaniu matka poszła na zakupy bez rocznego dziecka, tutaj szyby były do połowy opuszczone. Jego kilkuletnia siostra miała nawet dużo więcej szczęścia, gdyż poszła z rodzicem na zakupy. Mama dziecka grozi odpowiedzialność karna. Również niedawno w Szczecinie miała miejsce śmierć 1,5-rocznego dziecka. Matka nie pomyślała o dziecku i stała się tragedia. Rodzice dziecka żałują tego co się stało, ale czasu już tutaj się nie cofnie. Czy nie lepiej było pomyśleć o tym co może zdarzyć się potem. Godne uwagi to zdrowie, gdyż przebywanie w rozgrzanym samochodzie nie jest korzystne.

Zdjęcia: Pixabay

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia