Iga Świątek faworytką Wimbledonu

93
Iga Świątek faworytką Wimbledonu
Iga Świątek faworytką Wimbledonu

Iga Świątek faworytką Wimbledonu, zdaniem bukmacherów jest zdecydowaną faworytką wielkoszlemowego Wimbledonu, który rozpocznie się już dziś w poniedziałek 27.06.2022.

W jednej z brytyjskich firm kurs na zwycięstwo 21- latki z Raszyna wynosi 2,3:1. Druga w notowaniach jest Tunezyjka Ons Jabeur, a jej notowania to 9:1. Tuż za nimi plasują się rywalka Świątek z Paryża, Cori Gauff, Rumunka Simona Halep oraz Czeszka Petra Kvitova.

O tym jak wysoko w rankningach jest Polka, świadczyć może fakt, że bukmacherzy obstawiają, wygranie turnieju przez Igę, bez straty seta (11:1). Na chwilę obecną Świątek jest już od trzynastu tygodni liderką rankingu WTA, mimo braku licznych sukcesów na kortach trawiastych. Łącznie Polka zagrała 19 meczów na trawie i ma 68, 4 proc. zwycięstw na tej nawierzchni. Według dziennikarki Aishwarya Kumar z ESPN: “To co Świątek osiągnęła w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku, jest absolutnie niesamowite. Nie ma nikogo w losowaniu, kto byłby w lepszej pozycji do wygrania Wimbledonu niż Świątek i byłabym zszokowana, gdyby tego nie zrobiła”. To może być kolejny przepiękny turniej dla polskich kibiców.


Iga Świątek faworytką wielkoszlemowego Wimbledonu – gdzie i kiedy możemy ją zobaczyć


Iga Świątek rozpocznie zmagania w tegorocznym Wimbledonie od pojedynku z Chorwatką, Janą Fett we wtorek 28 czerwca o godzinie 14:30 na korcie centralnym w Londynie . Transmisję będzie można obejrzeć w Polsacie Sport oraz w usłudze Polsat Box Go.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !