Po co wakacje? – Odcinek 16

0
5
Po co wakacje?
Po co wakacje?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Zwykle zastanawiamy się, dokąd jechać na wakacje. Ale czy zastanawiamy się, po co? Bo gdziekolwiek pojedziemy, wszystko będzie zależało od tego, czego tam będziemy szukać, jak będziemy chcieli spędzić czas. Jaki postawimy sobie cel. Wakacje to czas, gdy coś wyrzucamy z życia, czas kontrolowanego braku (vacatio). Ale czy czas pustki? Czy puste wakacje to wakacje udane? Czy puste życie może być udane? Nawet pusty kawałek życia…

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 1

Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 2

Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.