Autostradą przez wioski – Odcinek 17

253

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Autostradą przez wioski
Autostradą przez wioski

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Ostatnio zastanawialiśmy się nad wyborem celu wakacyjnego nie w sensie punktu
docelowego, ale powodu, dla którego jedziemy na wakacje. Więc dziś naturalną
konsekwencją będzie zapytanie o drogę do celu. Prosto, jak w rurze poczty pneumatycznej (czyli po autostradzie), czy wlokąc się przez teren zabudowany 50 km/h lub ryzykując mandat? Wiele przemawia za tym, żeby autostradą. Ale powolna, marudna jazda przez wioski ma też swoje zalety. Nie ma dwóch identycznych wsi, a wszystkie autostrady są takie same. Jadąc wolniej możemy też więcej z tego niepowtarzalnego uroku (jeśli nie piękna) dostrzec. Więc może warto stracić godzinę lub dwie? Może nie będzie to strata? Może to nas nauczy, że pośpiech i zapatrzenie w cel czynią z nas półautomaty, a zabijają w nas wrażliwość i ciekawość świata? Na tych krętych często drogach czeka nas wiele niespodzianek i nie wszystkie są miłe. Ale czasem warto przeżyć te chwile zderzenia z życiem, bo one uczą nas, że człowieczeństwo ma wiele twarzy i w każdą z nich należy patrzeć z szacunkiem.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, cz.1

Bezpieczna Droga przez Życie, cz.2

Bezpieczna Droga przez Życie, cz.3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia