XI Świętokrzyski Karburator – Ćmielów 1 – 3 lipca 2022

684

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

XI Świętokrzyski Karburator - Ćmielów
XI Świętokrzyski Karburator - Ćmielów 2022

W dniach 1-3 lipca 2022 Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych – SINGIEL ma zaszczyt zaprosić Państwa na „XI Świętokrzyski Karburator – Ćmielów” – zlot pojazdów zabytkowych postanowiono połączyć z rajdem krajoznawczym. W tym roku organizator chce powtórzyć (na ile to możliwe) trasę rajdu z 2011 r., a wówczas przejazd odbył się pod hasłem „Śladami zabytków techniki”. Przy realizacji imprezy przyświecają nam następujące cele:

1. Prezentacja lokalnych walorów turystycznych ze szczególnym naciskiem na dziedzictwo kulturowe.
2. Prezentacja lokalnych zabytków techniki oraz wkładu województwa świętokrzyskiego w rozwój polskiej myśli technicznej ze szczególnym uwzględnieniem motoryzacji.
3. Propagowanie turystyki aktywnej.
4. Rozwijanie wzajemnych kontaktów użytkowników i sympatyków pojazdów zabytkowych.„Świętokrzyski Karburator” jest imprezą cykliczną, prezentującą lokalne walory turystyczne poprzez rajdy krajoznawcze.

Podczas trzydniowej imprezy w bazie zlotu przewidziane są występy artystyczne, oraz różnorodne konkursy, w tym: sprawnościowe, z wiedzy motoryzacyjnej, a przede wszystkim związane ze zwiedzanymi miejscami oraz z historią motoryzacji świętokrzyskiej, tj. STAR Starachowice i SHL Kielce. To miłość do motoryzacji, szacunek do tego co przemija oraz lokalny patriotyzm pcha członków Klubu SINGIEL do organizacji tej imprezy. Organizatorzy chcą zarazić swoim entuzjazmem odbywając sentymentalną podróż do przeszłości. „Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na ziemi ćmielowskiej, słynącej z porcelany – znajdują się tu dwie znane w świecie fabryki.”

XI Świętokrzyski Karburator - Ćmielów 1 – 3 lipca 2022
XI Świętokrzyski Karburator – Ćmielów 1 – 3 lipca 2022

XI Świętokrzyski Karburator – Ćmielów

Koszt udziału w zlocie.
Kierowca – 60 zł
Pasażer – 60 zł
Otrzymujecie Państwo za to możliwość: wjazdu na teren zlotu, rozbicia namiotu lub postawienia przyczepy kempingowej, udział w imprezach zlotowych i rajdzie turystycznym, przewodnika oraz wstęp do atrakcji na trasie rajdu, a także gorący poczęstunek na jednym z postojów.

Początek w piątek. Jest to przede wszystkim dzień integracji i zlotu „w starym stylu”. „Covidowy czas dał się nam wszystkim we znaki. Bez względu na nasze spojrzenie na ten problem, na to czy się chcemy szczepić czy nie, musimy przyznać jedno. Te dwa lata znacznie odbiły się na relacjach społecznych. Z tego względu chcemy, aby tegoroczny Karburator różnił się nieco od zlotów do jakich przywykliśmy ostatnimi laty. Wracamy do korzeni. Stawiamy na kontakty międzyludzkie, odnowienie więzi i wspólne biesiadowanie. Piątek ma być taki jak imprezy motoryzacyjne, które pamiętamy sprzed lat. Siądźmy razem przy ognisku, spożywajmy wspólnie posiłki i dyskutujmy o gaźnikach, zaworach i o pupie Maryni. W tym dniu nie będzie koncertów. Jesteśmy wszyscy tak wyjątkowi, że na pewno nie będziemy się nudzić razem. Na koniec wyciągnijmy śpiworki i bach do namiotu. Sobota będzie bardzo intensywna. Zlot organizowany jest pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów, pani Joanny Suski.”

Z pewnością warto wymienić organizatora co może Was przekonać do złożenia wizyty XI Świętokrzyski Karburator – Ćmielów

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą cię też zainteresować Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Poprzedni artykułPolska na celu rosyjskich hakerów
Następny artykułCoraz więcej rozwodów
Piotr Pawlak
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.

Brak postów do wyświetlenia