Dni Noszaka 2022 / 8-10.07

463

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dni Noszaka 2022. Dwuczęściowy plakat stylizowany na średniowieczny. Lewa połowa to plan trzydniowej imprezy, natomiast prawa to zaproszenie na turniej rycerski.
Na takie atrakcje mogą liczyć uczestnicy i goście trzydniowej imprezy.

Dni Noszaka 2022 – idea

Książę Noszak zawita do Cieszyna, Bielska-Białej i Czeskiego Cieszyna. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas Dni Noszaka 2022 nie zabraknie atrakcji, a jednymi z najciekawszych będzie Średniowieczny Turniej Rycerski oraz II Bieg Drużynowy z Lektyką.

Impreza historyczno-biesiadna, jaką są Dni Noszaka, odbędzie w tym roku w dniach od 8 do 10 lipca. Wydarzenie zawita nie tylko do Cieszyna, ale również do Czeskiego Cieszyna i Bielska-Białej

W programie imprezy znalazł się Średniowieczny Turniej Rycerski, w którym do zdobycia będzie płynne złoto z cieszyńskiego browaru. Odbędzie się też Bieg Drużynowy z Lektyką, do którego eliminacje odbyły się w niedzielę 12 czerwca o godz. 12:00 w Kończycach Małych, na terenie Zamku Księcia Noszaka (ul. Staropolska 5).  Wielki finał odbędzie się 10 lipca podczas Dni Noszaka 2022. Na terenie rynku w Czeskim Cieszynie, podczas którego drużyny będą walczyć o Puchar oraz paletę piwa.

Książę Cieszyński Przemysław I Noszak zawdzięcza swój przydomek lektyce. Był w niej noszony, ze względu na wywołane chorobą problemy z poruszaniem się. O tym jak mogły wyglądać podróże Księcia dowiemy się podczas zbliżających zawodów – tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

Przemysław I Noszak, był księciem cieszyńskim,  bytomskim i siewierskim, który za swego panowania znacznie poszerzył granice posiadłości Piastów cieszyńskich.

Dni Noszaka 2022 – program

Impreza rozpocznie się w piątek 8 lipca na bielskim placu Chrobrego, czyli u podnóża bielskiego Zamku, który powstał za sprawą Księcia Noszaka. W sobotę w Cieszynie odbędzie się m.in. pochód z Księciem i Turniej Rycerski, a w niedzielę w Czeskim Cieszynie rozegrany zostanie II Bieg Drużynowy z Lektyką o Puchar Noszaka. W programie również wiele innych atrakcji, takich jak pokazy rycerskie, stand-up historyczny, inscenizacje historyczne, koncerty. Pełen program dostępny jest na plakacie.

Polecam wideo: Dni Noszaka 2021 – relacja

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia