OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2022 / 7-10.07

398

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ostróda Reggae Festival 2022. Plakat imprezy podzielony w pionie na lewą, białą część i prawą czarną. W centrum dużą pacyfa w kolorach rasta. Wopisach wymieniono wykonawców festivalu.
Ostróda Reggae Festival 2022.

Ostróda Reggae Festival 2022 ze swoją 21-letnią historią jest bez wątpienia najważniejszą polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Festiwal jest już globalną marką, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność. W tym roku zagraniczne gwiazdy i krajowa czołówka wystąpią w nowej lokalizacji.
Stadion Miejski w Ostródzie to już czwarte miejsce w historii Ostróda Reggae Festival. Jego przestrzeń, infrastruktura, pole namiotowe w sąsiadującym parku oraz bliskość miejskiej plaży pozwalają optymistycznie patrzeć na tę zmianę.

Ostróda Reggae Festival 2022 – wystąpią

Festiwal jak zwykle rozpocznie się czwartkowym koncertem w Amfiteatrze. Kolejne 3 dni to bogaty program na głównych scenach Red (grupy live), Green i Yellow (producenci, DJe, sound systemy). Głównymi gwiazdami tegorocznej edycji są syn Boba Marley, Julian Marley ze swoją grupą The Uprising czy jamajski weteran roots reggae Max Romeo, występujący w Ostródzie z córką Xanną. Fani wyczekują pierwszego polskiego występu żeńskiej sensacji z Karaibów, Lila Ike. Sensacyjnie zapowiada się symbioza wibracji Kuby i Jamajki – zespół Havana Meets Kingston. Futurystyczną basową ucztę zapewnią Włosi z Wicked Dub Division. Ostródzka scena będzie świadkiem niemieckiego połączenia na szczycie, czyli występu grupy Jamaram z wokalistą Jahcoustix. Koncerty na scenie Red wielką taneczną eksplozją podsumuje australijski mistrz stylu ‘one man show’ – Dub FX. Główna scena DJ’ska Green również zapowiada się sensacyjnie z występami tuzów jungle Chopstick Dubplate czy fundamentem UK dub Vibronics.

Na długiej liście reprezentantów polskiej sceny nie zabraknie stałych elementów w postaci Vavamuffin, Tabu czy Damiana SyjonFama. Pojawią się „gwiazdy zaprzyjaźnionych stylów” – Vito Bambino i Pidżama Porno. Specjalne rocznicowe koncerty z gośćmi zapowiadają Bakshish i Maleo Reggae Rockers. Kolejny raz odbędzie się konkurs Czwórka Reggae Contest, a młodych adeptów sztuki DJskiej zobaczyć będzie można na Yellow Stage. Muzyką reggae pulsować będzie nawet ostródzkie molo.

Ostróda Reggae Festival 2022 – nie tylko koncerty

Dla wszystkich chcących poszerzać swoją wiedzę o kulturze reggae swoje podwoje otworzy Uniwersytet Reggae, oferujący trzydniowy program spotkań i projekcji filmowych. Nie zabraknie warsztatów: z tańca dancehall, bębniarskich, yogi, capoeiry, a nawet robienia dreadów. Zaplanowano wystawy związane z historią festiwalu i grupy Bakshish.
W Rodzinnej Strefie Recyklingu i (Re)Kreacji w bezpieczny i kreatywny sposób swój czas będą mogły spędzać maluchy.
W ramach polskich obchodów 60. lecia uzyskania przez Jamajkę niepodległości, ORF gościć będzie reprezentację jamajskiego korpusu dyplomatycznego.
Wielobarwne stoiska ugoszczą głodnych i spragnionych, zaoferują szeroki wachlarz gadgetów, ubrań czy płyt.
Festiwal od lat gromadzi pełen przekrój publiczności nastawionej na harmonijne współistnienie oraz buduje społeczną świadomość. Muzyka reggae ze swoim pozytywnym przesłaniem jest nośnikiem wartości i prawd, które w niespokojnym czasie wspomagają pokojowy proces. Nie bez powodu na plakacie tegorocznej edycji widnieje znak pokoju – pacyfa.
Znane jako „Perła Mazur” Miasto Ostróda ze swoją atrakcyjną lokalizacją wśród jezior jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do uprawiania sportów wodnych oraz turystyki śródlądowej. Ostróda Reggae Festival ze swoim relaksacyjnym charakterem i międzynarodową rozpoznawalnością jest jedną z najważniejszych stałych atrakcji sezonu turystycznego na Mazurach.
Zapraszamy na Ostróda Reggae Festival 2022!

Polecam wideo: NADCIĄGAAA OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL!!!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia