XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy / 9-10.07

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy. Zaproszenie na imprezę, na pierwszym planiedwaj rycerze konni z kopiami , w tle zarys zamku królewskiego w Łęczycy.
XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy. (foto:fahrenheit.net.pl)

XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy to impreza z ponad dwudziestoletnimi tradycjami (I Turniej odbył się w maju 1998 r.). Przyjadą znamienici rycerze, członkowie najlepszych grup rekonstrukcji historycznej. Zaprezentują swój, najwyższej jakości kunszt, w turniejach bojowych, w zmaganiach łuczniczych i szermierczych oraz w pokazach z użyciem broni palnej.

Na tę imprezę z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców oraz gości regionu łódzkiego. W związku z tym po dwuletniej przerwie wraca turniej rycerski. Impreza odbędzie się w wakacyjny weekend 9 i 10 lipca. Oprócz znanych z poprzednich edycji gości na tegorocznym turnieju swój turniejowy debiut zaliczy m.in. Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej. Grupa zajmująca się odtwórstwem historycznym oraz pokazami życia z przełomu XIV i XV wieku. W specjalnie zaaranżowanym obozie tegoż Bractwa z pewnością, zobaczyć można będzie m.in. namioty, zbroje, kuchnię oraz stanowisko kata. Członkowie Chorągwi zaprezentują publiczności turniejowej pojedynki piesze, którym towarzyszyć będzie pokaz artyleryjski.

XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy. Widok na front zamku królewskiego w Łęczycy. Zamek zbudowany z cegły, widać po prawej narożną wieżę. Po lewej mieszkalna część zamku, wyższa od murów, kryta ceglastą dachówką. Na dole brama wjazdowa.
Zamek Królewski w Łęczycy.

Po raz pierwszy w dziejach łęczyckich turniejów rycerskich pojawi się w naszym mieście Bellator Societas. Członkowie tego stowarzyszenia to prawdziwi pasjonaci starożytnej wojskowości. Publiczność będzie mogła obejrzeć rzymskich legionistów w pełnym uzbrojeniu. Grupa pokaże również rekonstrukcję zbroi, przeznaczonej dla konia. To jedyny taki egzemplarz w Europie, więc możliwość obejrzenia tej zbroi z bliska może być prawdziwą gratką. Przyjadą także japońscy samuraje, tym razem nie wystąpią w pokazie wschodnich sztuk walki, ale publiczność będzie miała okazję zobaczyć cenną kolekcję elementów uzbrojenia i wyposażenia, na którą składają się eksponaty z XVII i XVIII wieku. 

XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy – atrakcje dla gości

– pojedynki rycerzy ciężkozbrojnych w szrankach,

– pokazy łucznictwa konnego i pieszego,

– konne popisy kaskaderskie,

– pokazy ptaków drapieżnych,

– walki rycerzy pieszych i pojedynki szermiercze,

– pokazy rzymskich pretorian  i japońskich samurajów,

– warsztaty dla dzieci i młodzieży,

– jadło średniowieczne,

– kramy.

Dla przypomnienia, ze względu na pandemię ostatni raz turniej został zorganizowany w 2019 roku. Oprócz licznych rycerzy i grup rekonstrukcyjnych do Łęczycy zjechali także goście z Japonii – samuraje. Podobnie do obecnego tunieju, zorganizowano m.in. pokazy rycerskie, konne, kaskaderskie oraz pokazy ptaków drapieżnych. Dla najmłodszych przygotowano show eksperymentów chemicznych.

Polecam wideo: XX Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Łęczycy 2018

Brak postów do wyświetlenia