Leki na hemoroidy

0
61
Leki na hemoroidy
Hemoroidy to dolegliwość, która zdecydowanie utrudnia codzienne życie.

Leki na hemoroidy są na receptę, a nawet bez recepty. Na dodatek dodam, że najpopularniejszą substancją tych leków jest diosmina.

Leki na hemoroidy – czym są hemoroidy?

Hemoroidy są w rzeczywistości żylakami odbytu. Nazywa się je inaczej guzkami krwawniczymi. To tak naprawdę ciała jamiste, które zatykają kanał odbytu. Jeśli mowa o hemoroidach to dodatkowo oprócz występowania guzków krwawniczych bywa złośliwy świąd. Kształtem przypominają poduchy. W rzeczywistości hemoroidy nie są wypadaniem guzków krwawniczych. Dodatkowo przyczynia się siedzący tryb życia do najczęstszych przyczyn powstawania hemoroidów, w tym amatorzy samochodów oraz kolarstwa. Na dodatek cierpią na nie miłośnicy koni. Dodatkowo zła dieta ma na nie wpływ. Poza tym równie ważne jest dostarczanie warzyw, owoców, grubych kasz, pieczywa razowego. Mało płynów może w konsekwencji sprzyjać powstawanie hemoroidów. Jeśli bywa źle z hemoroidami to błona śluzowa się rozszerza. Ale wiek ma też znaczenie na hemoroidy. Nawet ciąża ma znaczenie na rozwój hemoroidów. Infekcje mogą być przenoszone między osobami. Dodatkowo osoby otyłe mają większe szanse na zachorowanie.

Leki na hemoroidy

Leki na hemoroidy – leki

Aesculan to maść stosowana doodbytniczo naprawdę łagodzi objawy choroby hemoroidalnej. Maść w swoim składzie zawiera konkretnie wyciągu z suchego kasztanowca,oraz lidokarinę chlorowodorku. Avenoc są czopkami, które naprawdę są podawane do odbytu. Lek zapobiega bólowi, pieczeniu i świądowi. Zawiera substancje takie jak: Paeonia officinalis 1 DH , Ratanhia 3 CH , Aesculus hippocastanum 3, Hamamelis virginiana. Posterisan to lek w rzeczywistości ma kultury bakterii Escherichia coli. Dodatkowo pobudza działanie mechanizmów. Lek zawiera konkretnie jeśli chodzi o maść to lanolinę, a w czopkach – hydroksystearynian makrogologlicerolu. Procto-Glyvenol są to czopki, które oczywiście podaje się do odbytu. Lek zawiera lidokainę oraz tribenozyd. Mianowicie Proktosedon zawiera maść, która ma w swoim składzie  hydrokortyzon, cynchokainę, neomycynę i eskulinę, a nawet parafinę. Rectostop to maść z nawet bogatym składem substancji.

Leki na hemoroidy

Leki na hemoroidy – zamienniki

Leki na hemoroidy to też zamienniki. Należą do nich między innymi: Arcalen, Lidoposterin, Lignocainum, Procto-hemolan, Xylodont.Avenoc nawet można zastępować Hemorendem oraz Hemorosanem. Do zamienników Posterisanu można oczywiście zaliczyć inne czopki, które też wkłada się do odbytu. Procto-Hemolan naprawdę dobrze zastępuje Procto-Glyvenol. Mianowicie Hydrokortyzon i Gaf świetnie zastępują Proktosedon.

Leki na hemoroidy – słownik pojęć

lanolina –  tłuszczopot otrzymywany z owcy.

lidokaina – pochodna acetanilidu, a nawet stosuje się ja do znieczuleń.

lidokarina chlorowodorku – oddziałuje na błonę śluzowe i skórę, ponieważ środek miejscowo znieczula.

tribenozyd – zwykle występuje jako składnik leku. Działa przeciwbólowo oraz przeiwświądowo.

eskulina – glikozyd kumarynowy występujący w kasztanowcu.

neomycyna – antybiotyk aminoglikozydowy, która działa bakteriobójczo.

cynchokaina – służy do eutanazji koni oraz bydła.

hydrokortyzon – występuje cżesto jako substancja czynna leków. Substancja działa glikokortykoidowo oraz mineralokortykoidowo.

parafina – mieszanina stałych alkanów, która zawiera atomy węgla

Zdjęcia: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki na raka trzustki