Muzyka, której słuchasz – odcinek 18

0
52

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Samochód to najczęstsze miejsce, w którym dziś słucha się radia. W efekcie więc to jedno z ważniejszych miejsc, w którym kształtują się nasze gusta muzyczne. Z drugiej jednak strony, nie jest to miejsce sprzyjające słuchania muzyki, którą nazwalibyśmy ambitną. W samochodzie ma być miło, ponieważ najważniejsze jest nie przeżycie estetyczne, ale bezpieczna podróż, to by zdrowo i cało dojechać do celu. Tak więc samochód to miejsce, gdzie nasze gusta muzyczne psują się lub (a to i tak lepsza wersja) banalizują.

Co z tym zrobimy? Czy stać nas na to, żeby zainwestować w kształtowanie naszych gustów? Czy to ważne? Warto sobie postawić te pytania, bo od nich (a właściwie od naszych odpowiedzi) zależy przyszłość kultury.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 18, cz.1

Cz. 2

Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.