Leki na prostatę

0
52
Leki na prostatę
W przypadku prostaty, jak i wielu dolegliwości bardzo ważne są badania profilaktyczne.

Poniżej znajdują się informacje czym jest prostata. W artykule nie zabraknie informacji o tym czym są leki na prostatę.

Leki na prostatę – czym jest prostata?

Prostata to gruczoł krokowy, nazywany też sterczem. Należy do  układu moczowo-płciowego mężczyzny. Tak naprawdę znajduje się w części miednicy mniejszej. Konkretnie mieści się pod pęcherzem moczowym, a z drugiej strony bywa przywierająca do przedniej ściany odbytu, dodatkowo przez jego wnętrze przechodzi cewka moczowa. Naprawdę wielkość prostaty jest porównywana do orzecha włoskiego. Prostata odpowiada za proces rozmnażania. Produkuje spermę. Dodatkowe płyn ten to odżywka dla plemników. Zjawisko ejakulacji, czyli wytrysku do ciała partnerki wskutek stymulacji seksualnej, powoduje szczytowanie mięśni gładkich. Najczęstszym problemem bywa przerost prostaty, co w konsekwencji utrudnia lub uniemożliwia oddawanie moczu, który powstaje wskutek ucisku cewki moczowej. Drugi najczęstszy problem z prostatą, to z pewnością rak prostaty. Pierwszym objawem są często bóle kostne wywołane przez przerzuty guza nowotworowego. Oczywiście najczęściej dochodzi do trudności w oddawaniu moczu, bądź częstomoczu podczas chorowania na raka prostaty.

Leki na prostatę

Leki na prostatę – co zwiększa ryzyko chorej prostaty?

Do zwiększonego ryzyka chorób związanych z chorą prostatą należy mianowicie wiek, który ma znaczenie. 60% panów po 60 rokiem życia i aż 95% mężczyzn, którzy ukończyli 80 lat. Już nawet osoby po 40. rokiem życia mają większe szanse na chorą prostatę. Dodatkowo rak prostaty to choroba dziedziczna. Dziedziczymy chorobę po ojcu, dlatego stosunkowo często bracia wspólnie chorują na raka prostaty. Na dodatek dieta składająca się z nasyconych kwasów tłuszczowych może zwiększać szansę na zachorowanie. Do źródeł tłuszczów nasyconych należy:  wołowina, jagnięcina, wieprzowina, smalec, masło, śmietana, pełnotłuste mleko, sery żółte z dużą zawartością tłuszczu, olej kokosowy, masło kakaowe, olej palmowy i olej z ziaren palmowych.Leki na prostatę

Leki na prostatę

Jeśli chodzi o leki na prostatę dostępne bez recepty, to tu mamy takie leki jak: Regen50 Strong, Regen50,Prostamol Uno, Prostatan, Prostolan, Na Prostatę Forte. Są też skuteczne leki na receptę, a zalicza się do nich między innymi: Uralex, Toviaz, Emselex, Detrol. Regen50 Strong i Regen 50 naprawdę mają sprawdzone ilości składniki. Dodatko Regen5o Strong ma o 4 więcej, niż Regen50. Regen50 Strong to na pewnej stronie, to aż 4 razy większa skuteczność w porównaniu do innych leków. Prostamol Uno łagodzi dolegliwości związane z rozrostem prostaty. Prostatan z pewnością zawiera ekstrakt z palmy sabałowej, pestek dyni i pokrzywy. Lek Prostolan ma w sobie innowacyjną formułę leku. Na Prostatę Forte uważa się powszechnie za jeden z najnowszych i jednocześnie najskuteczniejszych suplementów diety na prostatę na rynku. Uralex, Toviaz, Emselex, Detrol należa do tej samej grupy leków.

Foto: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki na przeziębienie i grypę – aspiryna