Mistrzostwa świata 2022 w Katarze

342

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MŚ 2022 w Katarze
MŚ 2022 w Katarze

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Wyjątkowo bo pierwszy raz jesienią, od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku odbędą się mistrzostwa świata w Katarze. Decyzję o jego przełożeniu podjęto z powodu zbyt wysokich temperatur panujących w tej części świata latem. Nie łatwo jest funkcjonować przy ponad 40 stopniach, a co dopiero grać w piłkę nożną. Reprezentacja Polski awansowała na ten turniej po barażach gdy po walkowerze z Rosją, który był spowodowany jej inwazją na Ukrainę i wygranym finale ze Szwecją. Mecze mistrzostw świata odbędą się na ośmiu stadionach: Lusajl Stadium, Al Bayt Stadium, Stadium 974, Al Thumama Stadium, Education City Stadium, Ahmed Bin Ali Stadium, Khalifa International Stadium i Al Janoub Stadium.

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze – eliminacje

Polska trafiła do grupy I z Anglią, Albanią, Węgrami, Andorą i San Marino, zajęła ona 2 miejsce za Anglikami. Pierwsze miejsca w swoich grupach zajmowały także: Serbia, Hiszpania, Szwajcaria, Francja, Belgia, Dania, Holandia, Chorwacja i Niemcy. Natomiast zespoły z drugich lokat, które uzyskały promocje to Walia, wcześniej wymieniana Polska i Portugalia,

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze – „Polska grupa”

Biało czerwoni w grupie C na mistrzostwach świata znaleźli się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem wydają się być zawodnicy z kraju Diego Maradony. Obecnie plasują się oni na 3 miejscu w rankingu FIFA opublikowanym 23 czerwca tego roku. Oczywiście najbardziej popularnym graczem „Albicelestes” jest gwiazdor Barcelony Lionel Messi. Ostatni raz Polacy mierzyli się z Argentyną 5 czerwca 2011 roku. W towarzyskim starciu na stadionie wojska polskiego w Warszawie pokonali przeciwników 2:1 po bramkach Pawła Brożka i Adriana Mierzejewskiego. Najbardziej znanym meczem pomiędzy oboma ekipami jest oczywiście ten z mistrzostw świata w 1974 roku. Polacy wtedy pokonali Argentyńczyków 2:3 po dwóch bramkach Grzegorza Laty i jednej Andrzeja Szarmacha i ostatecznie zdobyli brązowy medal.

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze – pozostali grupowi rywale

Po Argentynie najgroźniejszym rywalem wydaje się być Meksyk, z tym rywalem mierzyliśmy się 8 razy. Ostatnio w 2017 roku w Gdańsku, przegraliśmy wówczas w meczu towarzyskim 0:1 po trafieniu Raula Jimeneza. Jedyny pojedynek o punkty pomiędzy ekipami miał miejsce w 1978 roku. Wtedy w fazie grupowej Polska okazała się lepsza wygrywając 3:1 po dwóch bramkach Zbigniewa Bońka i jednej Kazimierza Deyny. Z kolei najsłabszym zespołem w grupie powinna być Arabia Saudyjska. Jest ona najmniej znaną drużyną spośród grupowych rywali Polaków. Podopieczni Czesława Michniewicza z Arabami spotykali się tylko trzykrotnie, za każdym razem lepsi okazywali się biało czerwoni. Jednak żadnego z rywali nie można lekceważyć co pokazywały wszystkie wielkie turnieje w tym wieku.

Mistrzostwa świata2022 w Katarze – pozostałe grupy

W grupie A zmierzą się Holandia, Ekwador, Katar i Senegal, grupa B to Anglia, USA, Iran i Walia, w grupie D rywalizują Francja, Dania, Tunezja i Australia. Grupa E to z kolei Hiszpania, Niemcy, Kostaryka i Japonia, w grupie F spotkają się Belgia, Maroko, Chorwacja i Kanada. Grupa G to Brazylia, Szwajcaria, Kamerun, Serbia. Ostatnią grupą w tym zestawieniu jest grupa H, a rywalizują w niej Urugwaj, Portugalia, Korea Południowa i Serbia.

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze – faworyci

Faworytami do ostatecznego triumfu są jak prawie na każdych mistrzostwach świata m. in. Hiszpanie, Belgowie, Brazylijczycy, Argentyńczycy czy Francuzi. Jednak czarnym koniem według mnie może zostać reprezentacja Senegalu, która 4 lata temu w Rosji wyeliminowała w zmaganiach grupowych m. in. Polskę. Z kolei najsłabszymi ekipami spośród stawki wydają się być reprezentacje Kostaryki i Tunezji.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o rozmowie z właścicielem Polonii Warszawa

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia