VII Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych / 16-17.07

0
77
VII Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych. Proste graficznie zaproszenie na imprezę w kolorach wiosny, zieleni i błękitu. Po lewej kolorowy bukiet kwiatów.
VII Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych.

VII Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych jest jedynym tego typu wydarzeniem cyklicznym organizowanym na skalę ogólnokrajową. Festiwal odbywa się co roku w połowie lipca w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy (woj. zachodniopomorskie). Ogrody Hortulus to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Ogrody są unikatowym miejscem wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Kompleks znajduje się w powiecie koszalińskim, w wyjątkowej strefie klimatycznej 7b (strefa mrozoodporności o średniej, ujemnej temperaturze w zimie od -14.9°C do -12.3°C). Ogrody oddalone są tylko o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. To najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze – Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

VII Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych – atrakcje

Tegoroczny – VII Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych odbędzie się 16-17 lipca.

Głównym celem festiwalu jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz ekoturystyki, promowanie ogrodnictwa, ekologicznej uprawy oraz gotowania z wykorzystaniem kwiatów jadalnych i ziół. Tegoroczna edycja Festiwalu Kwiatów Jadalnych odbędzie się pod hasłem: W ogrodowej rezydencji jadalne kwiaty podano do stołu.

W czasie festiwalu odbywają się: prelekcje, warsztaty, animacje oraz plenerowe gotowanie z wykorzystaniem kwiatów jadalnych.

Zaproszeni eksperci będą udzielać porad z zakresu: ogrodnictwa, żywienia i kosmetyki, w której wykorzystuje się kwiaty jadalne.

Integralną częścią festiwalu są stoiska wystawiennicze w asortymencie, których znajdują się produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne.

Festiwal jest jedyną tego typu imprezą organizowaną w Polsce na tak szeroką skalę.

Ogrody Hortulus Spectabilis udostępniono do zwiedzania w czerwcu 2014 roku. Ten autorski projekt zespołu ogrodów o różnej stylistyce i tematyce jest realizowany od 2003 roku. W założeniu ma on pełnić rolę oryginalnego, jedynego takiego w Polsce miejsca wypoczynku i rekreacji.

Polecam wideo: Ogrody Hortulus w Dobrzycy – fantastyczne miejsce na Pomorzu

Może cię zainteresować: Karta parkingowa dla osób niepełnosprawnych