Leki na chorobę Hodgkina

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na chorobę Hodkina
Jakie są metody leczenia choroby Hodkina?

Leki na chorobę Hodgkina zostaną opisane poniżej. Dodatkowo zostaną opisane znane osoby.

Leki na chorobę Hodgkina – co to za choroba?

Choroba Hodgkina nazywana ludzie także chłoniakiem Hodgkina oraz ziarnicą złośliwą. Należy tak naprawdę do chorób układu chłonnego. Tutaj są obecne komórki Reed-Sternberga. Do objawów podstawowych choroby należy powiększenie węzłów chłonnych nazywane też limfadenopatią oraz objawy ogólne. Ponad 95% ma powiększone węzły chłonne. Chłoniak Hodgkina może występować w każdym z miejscu węzłów. Więc w 30% zajmuje śledzionę, która doprowadza w rzeczywistości do  choroby splenomegalii, która polega na powiększeniu śledziony. Powiększa masę narządu nawet ponad 350 g. Taki stan w rzeczywistości często prowadzi do hipersplenizmu, który dodatkowo prowadzi do niedokrwistości, leukopenia, trombocytopenia. Także do powiększonej śledziony prowadzą choroby zakaźne takie jak: malaria, schistosomatoza wątrobowa (wtórnie), lejszmanioza, echinokokoza wątroby (wtórnie), trypanosomoza, histoplazmoza, gruźlica, jersinioza, bruceloza, borelioza, ehrlichioza, leptospirozy, kiła, dur powrotny, dur brzuszny, wąglik, tularemia, AIDS, ornitoza, różyczka, wirusowe zapalenia wątroby, mononukleoza zakaźna, cytomegalia, opryszczka u noworodków.

Leki na chorobę Hodkina

Leki na chorobę Hodgkina – co to jest chłoniak?

Chłoniak tak naprawdę należy do komórek pochodzących z układu limfatycznego. To nowotwór złośliwy. Można przeprowadzić jego obszar do działania do węzłów chłonnych i naczyń, które są odpowiedzialne za przemieszczenia płynu limfatycznego w organizmie, a zaliczają się do niego takie organizmy jak śledziona, grasica, szpik kostny. Płyn limfatyczny to taki płyn, który zawiera między innymi białe krwinki, one przyczyniające się do zwalczania objawów infekcji. Węzły chłonne mają funkcję filtrującą oraz przechwytującą, w tym naprawdę zapobiegają bakteriom i wirusom. W rzeczywistości robią to po to aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Limfocyty są odpowiedzialne za produkcję przeciwciał oraz w zwalczaniu ciał obcych. Wszystkie choroby powstające na skutek nowotworowych zmian limfocytów nazywamy chłoniakami. Przez specjalistów klasyfikowany bywa chłoniak na ponad 70 typów nowotworów jako chłoniaki. Chłoniak Hodgkina należy do ziarnistych chłoniaków, w przeciwieństwie do nieziarnistych, które też występują. Chorobę naprawdę da się leczyć, a jej perspektywa leczenia uzależniona jest od rodzaju i stadium choroby.Leki na chorobę Hodkina

Leki na chorobę Hodgkina – zamienniki

Leki na chorobę Hodkina w 95% posiadają póki co jedną z czterech substancji. Leczy się chorobę Hodgkina winblastyną, dakarbazyną. Adriamycyna to antybiotyk z rzędu antracyklin, który o działa cytostatycznie. Potem jej trwały skład kompleksowy polega na wejściu i jednocześnie działaniu z helisą DNA. To naprawdę uniemożliwia jej dalszy podział i doprowadza do śmierci komórki. Bleomycyna to w rzeczywistości mieszanina polipeptydowych związków o działaniu cytostatycznym, głównie bleomycyny A2 i B2. Winblastyna należy do wielofunkcyjnych oraz jednocześnie organicznych związków chemicznych. Otrzymywana bywa z barwinka różowego. Ten lek stosuje się w leczeniu nowotworów złośliwych, o działaniu cytostatycznym. Dakarbazyna należy do substancji, które wiążą się z osoczem. Lek stosuje się w chemioterapii.

Foto: Pexels.com

Zobacz także: Leki, których nie powinieneś zażywać

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia