Leki na białaczkę limfatyczną

534

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na białaczkę limfatyczną
Białaczka limfatyczna charakteryzuje się wysoką śmiertelnością.

Leki na białaczkę limfatyczną – tu znajdziesz informacje na ten temat. Dlatego zapraszam do przeczytania artykułu na temat tego typu nowotworu.

Leki na białaczkę limfatyczną – co to białaczka limfatyczna?

Białaczka limfatyczna bywa nazywana także białaczką limfocytową. Cechuje się ona naprawdę wysoką śmiertelnością. Białaczka limfatyczna występuje z pewnością jako najczęstsza postać nowotworu krwi u dorosłych. Tutaj mamy do czynienia z nieprawidłowym wysiewem komórek o nieprawidłowej budowie, zwanych też blastami. To wszystko bezsprzecznie powoduje znaczący oraz jednocześnie niekorzystny wzrost białych krwinek we krwi. Białe krwinki nazywane są też leukocytami. Znajduje się one oczywiście we krwi. Ich podwyższony poziom nie tylko świadczy o białaczce, ale także są informacją o różnego rodzaju zakażeniach. W przeciwieństwie do za wysokich leukocytów, jeśli mamy ich za mało oznacza to, że mamy uszkodzony szpik kostny.

Leki na białaczkę limfatyczną

Leki na białaczkę limfatyczną – rodzaje białaczki limfatycznej

Myślę, więc że można podzielić białaczkę limfatyczną na 5 grup: przewlekłej białaczka limfocytowa B-komórkowa, białaczka włochatokomórkowa, chłoniak śledzionowy sterfy brzeżnej z komórek B, białaczka prolimfocytowa, białaczka z dużych ziarnistych limfocytów linii T. Najczęściej na białaczkę limfotycową, chorują osoby po 60. roku życia. Ta choroba występuje z powodu gnieżdżenia się we krwi a także innych narządach, rozwiniętych limfocytów B. Białaczka włochatokomórkowa to naprawdę rzadka postać nowotworu hematologicznego. Polega ona na akumulacji nieprawidłowych limfocytów B. Chłoniak śledzionowy sterfy brzeżnej z komórek B, a ich nazwa pochodzi od grudek chłonnych. Białaczka prolimfocytowa należy do białaczki przewlekłej. Naprawdę występuje ta odmiana bardzo rzadko. Białaczka z dużych ziarnistych limfocytów linii T to klonalna proliferacja z cytotoksycznych limfocytów T. Atakuje ona krew, szpik oraz śledzionę.

Leki na białaczkę limfatyczną

Leki na białaczkę limfatyczną

Leki na białaczkę limfatyczną. Przewlekła białaczka limfatyczna to rodzaj chłoniaka o niskim stopniu złośliwości. Standardowe leczenie polega na podaniu leków alkilujące (powodujące alkilację kwasów nukleinowych), głównymi lekami są chlorambucyl, który często łączy podaje się w połączeniu z glikokortykosteroidami, Leki te mają zastosowanie w monoterapii lub w połączeniu z PNA (kwasem peptydonukleinowym),
fludarabiną (FA) lub kladrybiną (2-CdA).

Leki na białaczkę limfatyczną – nowy lek

Nowy lek na przewlekłą białaczkę limfatyczną okazuje się być najskuteczniejszy z dotychczas znanych jak stwierdzają hematolodzy. Lek ten to wenetoklaks, jak się okazuje również u pacjentów wysokiego ryzyka, u których zawiodły terapie innymi lekami. Leczenie tym lekiem zwłaszcza w połączeniu z antygenem o nazwie rytuksymab, daje bardzo obiecujące wyniki.

W Polsce na razie lek te nie jest dostępny.

Foto: Pexels.com

Przeczytaj także: Zespół jelita drażliwego – leki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia