Usuwanie wgnieceń w karoserii. Teraz można zrobić to bezinwazyjnie

318

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

usuwanie wgnieceń w karoserii Ford Mustang czerwony
usuwanie wgnieceń w karoserii przykład Ford Mustang

Jak zabrać się za usuwanie wgnieceń w karoserii? Zdecydowanie warto się zdać na fachowców. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możliwe jest ocenienie zakresu potrzebnych prac i wybór dobrej metody. Okazuje się, że możliwe jest nawet dokonanie niewielkich napraw metodą bezinwazyjną. Na czym ona polega?

Szybkie i bezinwazyjne usuwanie wgnieceń w karoserii? Zdecydowanie jest to możliwe, ale powinni się tym zająć fachowcy. To od ich wprawy zależy to, czy możliwe będzie wyciągnięcie drobnych wgnieceń i usunięcie usterek tak, aby nie było trzeba na nowo pokrywać tego miejsca lakierem. Co warto wiedzieć o takich usługach? 

Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń. Na czym polega?

Czym właściwie jest bezinwazyjne usuwanie wgnieceń? Nawet stosunkowo mało widoczne wgniecenia w karoserii bywają irytujące. To one są przy tym najczęstszym problemem przy gradobiciach, z powodu odbijających się podczas jazdy kamieni lub wtedy, gdy powierzchnia zostanie delikatnie naruszona w inny sposób. Szpecą wygląd samochodu, ale mimo wszystko są zwykle zbyt mało dotkliwe, aby dokonywać poważnej naprawy z ponownym lakierowaniem. Lepiej jest wtedy oddać sprawy w ręce fachowców. 

Więcej dowiesz się o ich usługach na compet.pl

Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń to inaczej Paintless Dent Repair. Celem jest przywrócenie pierwotnego stanu karoserii bez wgnieceń i odprysków. Najczęściej korzysta się tu z dwóch metod:

  • Metoda drutowa polegająca na pracy od wewnętrznej strony karoserii tak, aby pozbyć się wgniecenia. Jej zastosowanie możliwe jest tam, gdzie jest dość dużo przestrzeni do podejścia. Zaletą metody drutowej jest wysoka skuteczność.
  • Metoda klejowa jest mniej popularna, ale niekiedy pozostaje jedynym wyjściem. Wykorzystuje się ją tam, gdzie nie ma możliwości działania bez ingerencji od wewnętrznej strony wgniecenia.

Usuwanie wgnieceń w karoserii – Dlaczego warto skorzystać z takiego działania?

Usuwanie wgnieceń bez ingerowania w strukturę lakieru ma kilka zalet. Podstawową jest relatywnie niski koszt, który z pewnością będzie mniej dotkliwy dla zasobności portfela od naprawy połączonej z późniejszym lakierowaniem. Najczęściej mowa tu o kwocie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jednocześnie bezinwazyjne usuwanie wgnieceń może zająć relatywnie mało czasu. Jest to jego kolejna zaleta w stosunku do tradycyjnych metod usuwania usterek karoserii. 

Samodzielne usuwanie wgnieceń w karoserii samochodu

Czy w takim razie samodzielne usuwanie wgnieceń w karoserii samochodu jest dobrym pomysłem? Zdecydowanie odradza się takie działania. Przede wszystkim samemu trudno jest zakwalifikować czy dane uszkodzenie nadaje się do bezinwazyjnego usunięcia, czy też konieczna jest inna metoda naprawy.

Drugim argumentem świadczącym przeciwko samodzielnej  naprawie drobnych wgnieceń w karoserii jest fakt, że samemu można jeszcze bardziej zaszkodzić delikatnej strukturze lakieru samochodowego. W rezultacie uszkodzenie może być jeszcze bardziej dotkliwe, niż miało to miejsce wcześniej. Zdecydowanie warto udać się więc do fachowca, który dysponuje wiedzą i dobrej klasy sprzętem. 

Usuwanie wgnieceń w karoserii e208
Usuwanie wgnieceń w karoserii e208

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia