14 Zlot GarBusów Garbobranie 22 – 24.07.2022

671

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volksmobil i WOSiR Drzonków zaprasza na 14 Zlot GarBusów Garbobranie 2022 które odbędzie się w dniach 22 – 24.07.2022.

W przepięknej scenerii pośród lasów, w ośrodku przygotowań olimpijskich, mamy zaszczyt zrobić dla Was VW zlot samochodów tylnosilnikowych chłodzonych powietrzem. Mistrzostwa w strzelaniu , pływaniu pieskiem czy magiczne GP Garbobranie to bez wątpienia konkurencje które stoją do was otworem. Świetna atmosfera, disco, niezliczona ilość konkursów, wejściówki na basen. Odwiedźcie nas w ciepły Lipcowy weekend 22 – 24.07.2022, aby wspólnie przeżyć ten magiczny czas. Gwarantujemy, że podobnie do poprzednich lat z nami nie będziecie się nudzić. Pozdrawiamy i widzimy się na Garbobraniu.
Teren zlotu otwieramy dla Was już od środy.

Godziny zwiedzania dla publiczności:
Piątek 22.07.22 16 – 20
Sobota 23.07.22 14 – 20
Niedziela 24.07.22 9 – 11

XIII Zlot Garbusów 2021 w Zielonej Górze Drzonkowie....
14 Zlot GarBusów Garbobranie w Zielonej Górze Drzonkowie…. fot. Mariusz Kapela – GL

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora Volksmobil i stronie http://www.drzonkow.pl

WOSiR Drzonków jest ośrodkiem sportowym, przygotowanym do przyjęcia zgrupowań w:
Pięcioboju nowoczesnym,
Jeździe konnej,
Strzelaniu,
Szermierce,
Pływaniu,
Tenisie ziemnym,
Tenisie stołowym,
Koszykówce,
Siatkówce,
Triathlonie
WOSiR Drzonków-Olimpijska 20, gmina Zielona Góra, województwo Lubuskie jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny!

Relacja z ubiegłorocznego zlotu Garbobranie 2021.

14 Zlot GarBusów Garbobranie – Zielona Góra

 Jako miasto wymienia się Zieloną Górę w dokumencie z 28 lutego 1312, odnoszącym się do spuścizny po Henryku III. Miasto zostało lokowane na prawie magdeburskim w 1320. W 1323 książę głogowsko-żagański Henryk IV Wierny nadał Zielonej Górze pełne prawa miejskie. Nadanie praw miejskich skutkowało zezwoleniem na osiedlanie się Niemców oraz zwolnieniem osadników z ceł i czynszów, w związku z czym od XIII wieku powoli zaczął się proces depolonizacji. W 1335 miasto utraciło związek z Koroną. Na mocy układu zawartego przez Kazimierza Wielkiego z Janem Luksemburskim w Wyszehradzie Śląsk został odstąpiony Czechom, Zielona Góra wraz z całym Dolnym Śląskiem przeszła pod formalne zwierzchnictwo czeskie, jednakże Piastowie panowali tu do ostatnich dziesięcioleci XV w. Następnie po epizodzie węgierskim, Zielona Góra wraz z księstwem głogowskim była zarządzana przez przyszłych królów Polski Jana I Olbrachta i Zygmunta I Starego, po czym w 1508 znalazła się bezpośrednio pod panowaniem Czech (do 1526 Jagiellonów, następnie Habsburgów.

Zielona Góra jest miastem zabytkowym, a z racji niewielkich zniszczeń wojennych pozostała tutaj cała przedwojenna zabudowa miejska. Dlatego dodaje to jej dodatkowego kolorytu. Szczególne walory estetyczne posiada Stare Miasto oraz przedwojenne wille wzdłuż alei Niepodległości, reprezentacyjnego traktu miejskiego. Znajduje się tu też wiele budynków o unikalnej architekturze – dzieła berlińskich architektów, jak np. teatr zaprojektowany przez Oskara Kaufmanna. Oprócz pięknych niewielkich kamienic w najstarszej części miasta, jest tu też wiele budynków postindustrialnych dostosowanych do nowych funkcji.

Miasto dodatkowo leży na międzynarodowym szlaku drogowym i kolejowym łączącym Skandynawię z południem Europy. Od Poznania dzieli je 130 km, od Wrocławia 160 km, od Berlina 160 km, od Pragi 290 km, a od Warszawy 413 km. Dzięki temu można spodziewać się posiadaczy Volkswagena również z zagranicy.

Miejscowość historycznie oraz kulturowo jest częścią Dolnego Śląska.

Jak trafić na miejsce https://www.google.com/maps/place/66-004+Drzonków/

Zielona Góra – polska stolica wina.

Dawniej był to najdalej wysunięty na północ obszar w Europie z uprawą winorośli. Prawdopodobne początki tradycji winiarskich miasta sięgają 1150 roku, kiedy to do Zielonej Góry przybyli osadnicy z Frankonii, którzy przywieźli sadzonki oraz umiejętności uprawy winnej latorośli. Pierwsza wzmianka o uprawie winorośli pochodzi z 1314 roku. Z czasem w Zielonej Górze i okolicy powstało bardzo wiele winnic. W 1826 August Grempler, wraz z dwoma współpracownikami, założył w Zielonej Górze pierwszą w Niemczech wytwórnię wina musującego. W okresie międzywojennym w okolicach Zielonej Góry istniało ok. 300 hektarów winnic

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia