Leki na raka żołądka

319

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na raka żołądka
Rak żołądka uznawany jest za jednego z najbardziej złośliwych nowotworów.

Leki na raka żołądka – poniżej znajdują się informacje na ten temat.

Leki na raka żołądka – czym jest rak żołądka?

Rak żołądka należy do naprawdę złośliwych nowotworów. Bywa często diagnozowany zarówno u kobiet jak i mężczyzn. W rzeczywistości zakłada się, że 90% przypadków to przyczyny z zewnątrz. Dodatkowo jedzenie nieświeżych potraw może przyczynić się do powstawania raka żołądka. Dodatkowo także spożywanie wędzonych, a także kwaszonych produktów spożywczych źle wpływa na raka. Liczba osób z rakiem żołądka w Polsce stale powiększa się. Do objawów raka żołądka zalicza się niestrawności, chwilowe pobolewania, utrata apetytu, spadek masy ciała, uczucie niesmaku w ustach, odbijanie, przewlekłego pieczenia w żołądku, wzdęć, nudności, małe bóle brzucha, całościowe osłabienie, krew w kale, wymioty, bladość skóry i spojówek, guz przy pępku, senność.

Leki na raka żołądka

Leki na raka żołądka – leczenie raka żołądka

Naprawdę bardzo dobre są zabiegi operacyjne. Podczas wczesnego rozwoju choroby, leczy się metodą endoskopową. Natomiast w rozwiniętych przypadkach poza leczeniem chemioterapią stosuje się często leczenie paliatywne. W tym przypadku dodaje się zdrowy fragment jelita. Jedzenie potem swobodnie przedostawać się z żołądka do jelit dzięki przeprowadzonym zabiegów. Dodatkowo metodą operacyjną bywa również założenie przezskórnej gastrostomii endoskopowej (PEG), w trakcie której w powłokach skórnych brzucha tworzony jest otwór. W tym przypadku potem zakłada się dren, którego zadaniem jest łączenie światła żołądka ze środowiskiem zewnętrznym. Przez tak założony sprzęt można podawać pacjentowi pokarm. Podobnym do zabiegu powyżej to jejunostomia, w trakcie jej otwór wytwarzany zostaje w jelicie cienkim.Leki na raka żołądka

Leki na raka żołądka

Jeśli chodzi o leki na raka żołądka, to mamy tu np. ramucirumab, cisplatyna, metotreksat, mitomycyna, doksorubicyna, etopozyd, epirubicyna. Ramucirumab to w rzeczywistości przeciwciało, zwane przeciwciało monoklonalne. Cisplatyna jest kompleksem platyny na stopniu utlenienia drugiego, także z ligandami. Metotreksat należy do najbardziej paskudnej postaci łuszczycy. Mitomycyna leczy ogólnoustrojowo nowotwory. Doksorubicyna należy do antybiotyków z grupy antracyklin, które działają przeciwnowotworowo. Etopozyd to tak naprawdę półsyntetyczna pochodna podofilotoksyny o działaniu cytostatycznym. Epirubicyna bywa metabolizowana w rzeczywistości głównie w wątrobie oraz jej metabolizm doprowadza do powstania m.in. epirubicyny i epirubicynolu.

Leki na raka żołądka – mogą zwiększać raka żołądka

Rak żołądka należy do najczęstszych nowotworów na świecie. Jedną z jego przyczyn są zakażenia bakterią Helicobacter pylori, ona wywołuje przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka, to wpływa niekorzystnie na komórki nabłonka i inicjuje proces powstawania komórek nowotworowych. Niestety okazuje się, że przyczyną tego nowotworu może być mianowicie zażywanie leków z grupy inhibitorów pompy protonowej, stosowane są w celu leczenia infekcji. Inhibitory pompy protonowej mimo, że są najczęściej przepisywanymi lekami na świecie to jednocześnie hamują wytwarzanie kwasu solnego w żołądku, a konkretnie błony śluzowej pompie protonowej.

Foto: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki na biegunkę

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia