Leki na ból szyi i głowy

367

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

paracetamol w opakowaniu
paracetamol 500

Leki na ból szyi i głowy są podobne do siebie. Ponieważ są to leki te należą do grupy leków przeciwbólowych stosowanych na bóle różnych partii ciała.

Leki na ból szyi i głowy – ból szyi

Przyczyną zarówno bólu szyi jak i głowy mogą być w rzeczywistości bardzo różne czynniki. Oczywiście szyja należy do ważnej partii naszego ciała. Poza ważną funkcją bycia konstrukcją do utrzymania prawidłowej pozycji głowy, pozwala głowie na swobodę ruchu, ale także mieści w sobie wiele kluczowych narządów i gruczołów – krtań, tarczycę czy tchawicę. Mówiąc o bólu z kręgów szyjnych, mamy na myśli towarzyszące mu drętwienie, a nierzadko też sztywność. Ból szyi pochodzenia od kręgosłupowego nasila się przy odwracaniu się, bądź poruszaniu głową na boki. Z kolei ból szyi, który wynika z dolegliwości laryngologicznych lub stomatologicznych będzie ostry i pulsujący. Jednak najpopularniejsze bóle szyi wynikają z ucisków nerwów szyjnych, którym przeważnie towarzyszy mrowienie, drętwienie i osłabienie. Tego rodzaju uciski niejednokrotnie powodują również ból promieniujący do ramienia. Bardzo często pierwotną przyczyną bólu szyi jest nadmierne napięcie mięśni wywołane przez stres. Mowa tutaj o bólu na tle nerwowym. Sztywność szyi może być także objawem wskaźnikowym zapalenia opon mózgowych. Ból głowy może mieć również podłoże neurologiczne bądź laryngologiczne. Bóle twarzy mogą wywoływać podrażnienia nerwu trójdzielnego twarzy.

Leki na ból szyi i głowy ibuprom w opakowaniu
Leki na ból szyi i głowy opakowanie ibupromu

Leki na ból szyi i głowy – ból szyi cd.

Dolegliwości bólowe głowy i szyi bardzo często są ze sobą powiązane. Często z bólem szyi w rzeczywistości jednocześnie występuje ból głowy oraz żuchwy. Odczuwać możemy cały przekrój stanów bólowych od łagodnego po ostry. Bóle szyi mogą brać swój początek jak już było wspomniane w napięciu mięśni lub stanach zapalnych bądź chorobach reumatycznych szyi. Zdarza się także, że ból szyi wynika z urazów mechanicznych powodujących zablokowanie kręgów, wypadnięcie dysku lub na skutek osteoporozy.

Leki na ból szyi i głowy – ból głowy

Bólu głowy pomimo jego powszechności nie należy lekceważyć, bo w niektórych przypadkach może być objawem poważnej choroby. Ból z tyłu głowy może na przykład być oznaką nadciśnienia tętniczego, a ból głowy z prawej lub z lewej strony to częsty objaw migreny. Oczywiście warto wiedzieć jakie są rodzaje bólu głowy. Należy dowiedzieć się o jakich chorobach może świadczyć ból głowy z tyłu, w skroniach czy na czubku głowy. Przykładowo ból przedniej części wywołują różnego rodzaju napięcia głowy, a także migreny.

Leki na ból szyi i głowy

Ibuprofen to świetny lek na ból szyi, ale także kiedy boli głowa. Dodatkowo Ibuprom jest świetnym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Natomiast Drugim najczęstszym lekiem polecanym na bół szyi i głowy jest Paracetamol, który skutecznie redukuje ból. Gripex działa potrójnie. Działa przeciwbólowo, a także działa skutecznie na przeziębienia i grypę. Na dodatek nie zawiera ibuprofenu, tylko paracetamol. Więc nie bywa 100-procentowym zamiennikiem Ibuprofenu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia