Leki na guza mózgu

404

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na guza mózgu
Guz mózgu to typ nowotworu, który możne spotkać pacjentów w każdym wieku.

Leki na guza mózgu – poniżej znajdują się informacje na temat dostępnych środków i ich zamienników.

Leki na guza mózgu – guz mózgu co to?

Mianowicie guz mózgu jest nieprawidłowym rozrostem komórek w środku mózgu. Nie można nazwać go też rakiem mózgu. Choć w rzeczywistości guz mózgu może być przypominający rakowy i dodatkowo bywa złośliwy. Dodatkowo bywa też guz niezłośliwy. Szacuje się, że taki rodzaj stanowi dwie trzecie guzów. Guzy mózgu nawet stosunkowo często występują także u dzieci. Tak naprawdę rozróżnionych zostało ponad 150 różnych gatunków guza mózgu.

Leki na guza mózgu

Leki na guza mózgu – guz mózgu co to? cd.

W przeciwieństwie do tego co mogłoby się wydawać w większości przyczyny powstawania guza mózgu nie są pewne. Natomiast zakłada się, że pierwotną przyczyną są uszkodzone geny komórek ulegających deformacji. Przez to nie działają prawidłowo. Do objawów guza mózgu należy bóle głowy, które przeszkadzają zasypiać w nocy, drgawki bądź konwulsje, trudności w myśleniu i mówieniu oraz przedstawianiu słów, zmiany osobowości, osłabienie i jednocześnie paraliż jednej części lub jednej strony ciała, utrata równowagi w tym zawroty głowy, zaburzenia wzrokowe oraz słuchowe, drętwienie lub mrowienie twarzy, nudności i wymioty oraz trudności w połykaniu, dezorientacja, zaburzenia koncentracji.

Leki na guza mózgu – rodzaje guzów mózgu

Powyżej w tekście znalazła się informacja o ponad 150 rodzajach guzów. Glejaki, oponiaki, gruczolaki przysadki, chłoniaki, czaszkogardlaki, wyściółczaki, rdzeniaki, zarodczaki, mięsaki, gwiaździaki, skąpodrzewiaki, to wszystko nazwy tych nowotworów. Z kolei one są dalej definiowane i tak na przykład do najczęstszych glejaków zaliczany jest rdzeniak oraz też gąbczak. Gwiaździak włókienkowy w przeciwieństwie do rdzeniaka występuje głównie u dorosłych, a nie u dzieci. Glejak atakuje ośrodkowy układ nerwowy. Oczywiście tak jak innych guzów nie można nazwać go rakiem, gdyż zgodnie z terminologią medyczną jest to błędne nazewnictwo.

Leki na guza mózgu – rodzaje guzów mózgu cd.

Oponiak zwykle umiejscowiony bywa w komórkach glejowych. Pochodzi z komórek nabłonka pokrywającego pajęczynówkę. Gruczolaki należą do łagodnych zmian. Są w rzeczywistości trzy główne rodzaje. Chłoniak pochodzi z układu limfatycznego. Objawia się powiększeniem węzłów chłonnych lub wątroby, a także śledziony. Czaszkogardlak to guz o lakalizacji mieszczącej się wewnątrz czaszki. Wyściółczaki należą do pierwotnych rodzajów guza. Zarodczak należy do nienasieniaków guzów. Mięsaki nie mają pochodzenia od nabłonków. Przypuszcza się, że wirus HIV może przenosić mięsaki, a także wywoływać go mogą czynniki chemiczne. Skąpodrzewiak wywodzą się z komórek gleju skąpowypustkowego.

Leki na guza mózgu

Leki na guza mózgu i leczenie

Z pewnością często używa się chemioterapii. Jeśli chodzi o leki na guza mózgu to skuteczny jest Avastin. Ten lek należy do temozolomidów. Więc to pochodna dakarbazyny. Także nie bywa obca radioterapia w leczeniu guza mózgu, a nawet teleradioterapia.

Przeczytaj także: Leki na okres menopauzy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia