Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej Animatsuri 2022 /22-24.07

684

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej Animatsuri 2022. Bardzo oszczędny w wyrazie plakat imprezy utrzymany w odcieniach błękitu i beżu. Centralnie umieszczony stylizowany kwiat kwitnącej wiśni, który przecina napis Animatsuri 2022.
Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej Animatsuri 2022.

W dniach 22 lipca 17:00 do 14:00 24 lipca 2022 roku, odbędzie się Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej Animatsuri 2022. To już trzynasta edycja cyklicznej imprezy promującej japońską kulturę i popkulturę, której organizatorem jest Stowarzyszenie Animatsuri. Jak mówią organizatorzy – Jest to flagowa impreza naszej organizacji i odbywa się ona już od 2008 roku. Przyciąga co edycję coraz większą ilość entuzjastów Japonii i dzieł jej kultury. W trakcie tego wydarzenia będziecie mogli wziąć udział w najróżniejszych atrakcjach, takich jak panele tematyczne i prelekcje, konkursy wiedzowe i turnieje sprawnościowe. Odbędą się pokazy sztuk walki i warsztaty, a także koncerty, czy konkurs strojów — cosplay. Obecne będą również najnowsze konsole do gier, na których będzie można pograć w wiele ciekawych gier (bijatyki, VR i inne). Gry muzyczne (m.in. UltraStar, RockBand, Taiko no Tatsujin i inne) oraz gry planszowe.

Atrakcje trwać będą nieprzerwanie od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia i nie sposób będzie odwiedzić wszystkie z nich. Ponadto będzie można spróbować najróżniejszych japońskich (i nie tylko) potraw, a także poznać znanych gości. Dajemy z siebie wszystko, aby dostarczyć środowisku fanów i entuzjastów Japonii oraz jej kultury, jak najwięcej wrażeń.

Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej Animatsuri 2022 – lokalizacja

Animatsuri odbywa się w warszawskim Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym mieszczącym się przy ul. Bobrowieckiej 9. Jest to nowoczesny kompleks budynków, w którym m.in. mieści się Akademickie Centrum Medyczne i Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych. Na potrzeby imprezy wynajęto sale o dużej powierzchni, w tym salę konferencyjną na prawie 800 m². Posiada ona profesjonalną scenę teatralną, a to wszystko z myślą o tym, by każdy zmieścił się bez problemu.

Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej Animatsuri 2022 – w programie

Czym byłaby impreza tego typu, gdyby nie atrakcje, które się na niej odbywają? Atrakcje, które współtworzą z nami uczestnicy, którzy chcą się podzielić swoją pasją z innymi. Na tegorocznej edycji Animatsuri program imprezy będzie rozlokowany pomiędzy kilkunastoma salami. Większość z nich będzie przeznaczonych na atrakcje takie jak konkursy czy prelekcje. Poza nimi oczywiście znajdą się też inne, jak np. warsztaty, pokazy (m.in. sztuk walk), spotkania z gośćmi itp. W tym roku atrakcje będą podzielone na trzy główne bloki programowe:

  1. Blok Mangowo-Japoński – Tutaj znajdziecie wszystkie atrakcje związane z japońską kulturą i popkulturą, której głównie jest poświęcony nasz festiwal. Manga, anime, muzyka i historia – między innymi te właśnie tematy będą poruszane w ramach tego bloku.
  2. Blok Gajdzinowy – Ten blok programowy będzie się z kolei skupiał na temacie szeroko pojętej popkultury zachodniej. Zatem tematy, które będą tutaj poruszane będą związane z fantastyką, fantastyką naukową (science fiction), filmami, serialami i innymi niezwiązanymi z Japonią i grami elektronicznymi tematami.

Ponadto w trakcie trwania imprezy będą również działać inne miejsca, w których będą odbywać się atrakcje innego typu, a mianowicie:

  • Strefa Gier – Znajdziecie w niej wszelkiego rodzaju gry planszowe i tradycyjne gry japońskie, takie jak Shogi, Go, Mahjong, Hanafuda, czy Kendama. Będą gry na konsole (np. Dragon Ball, Naruto, Street Fighter, Tekken, Soul Calibur), a także część poświęconą najnowszym grom indie, a także tym będących dopiero w produkcji.

Gry muzyczne – Jeśli lubicie pośpiewać, albo potańczyć do najróżniejszych utworów, to zdecydowanie będziecie mieli co robić na Animatsuri. Do wyboru m.in. będą UltraStar i Sound Voltex.

Polecam materiał wideo: ANIMATSURI 2021 – relacja z wydarzenia

Jak dojechać: Według Google Maps

Więcej ciekawych wydarzeń w kalendarium: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia