Bezpieczeństwo nad wodą

73
Bezpieczeństwo nad wodą
Bezpiecznie nad wodą

W kolejnej audycji “Bezpieczny Mazowszanin” porozmawialiśmy na temat tego jak należy dbać o bezpieczeństwo podczas wyjazdu nad wodą. Nasz rozmówca powiedział nam jaka jest najczęstszą przyczyną utonięć nad wodą. Prezes WOPR Jaki obraz topielca wyłania się ze statystyk? Jak powinniśmy się zachować widząc osobę, która się topi? Dlaczego wysokość temperatury może wydłużyć bądź skrócić czas na uratowanie życia topielcowi? Jakie działania promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą podejmuje warszawski WOPR? Zapis rozmowy znajdziecie Państwo w linku poniżej.

O szczegółach rozmawiała Anna Dydymska z Przemysławem Błasiakiem – prezesem warszawskiego WOPR-u. Zapraszamy do słuchania, Cz. 1

Cz. 2

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj również innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Jak bezpiecznie bezpieczeństwo nad wodą?

Choć służby co roku apelują o rozwagę nad wodą. Niestety każdego lata dochodzi do przypadków utonięć. Ratownicy informują, że główną przyczyną utonięć latem niezmiennie jest płytka wyobraźnia plażowiczów. Bezsprzecznie istotną rolę odgrywa również nadmiernie spożywany alkohol, który w połączeniu z brawurą może doprowadzić do tragedii. Aby bezpiecznie korzystać z uroków kąpielisk warto zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze nie powinniśmy wchodzić do nieznanej wody. Po drugie nie powinniśmy pływać po spożyciu alkoholu. Korzystajmy tylko i wyłącznie z wyznaczonych kąpielisk. Po czwarte nie wchodźmy do wody pod wpływem używek. Po piąte stosujmy się do poleceń ratowników. i na koniec nie wypływajmy na materacu daleko od brzegu.

Audycja “Bezpieczny Mazowszanin” jest nagrywana we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!