599 Urodziny Łodzi 2022 / 29-31.07

0
416
599 Urodziny Łodzi 2022. Wielokolorowy baner w urodzinowym harakterze. Po lewej napis 599 urodziny łodzi. Po prawej napis 28-31 lipca.
Miasto Łódź zaprasza na swoje 599 urodziny.

W ostatni weekend lipca, Łódź będzie świętować swoje 599 urodziny. W dniach 29-31 lipca, na mieszkańców łodzi oraz gości odwiedzających miasto czeka wiele atrakcji. Parada Wolności, koncerty, pikniki, wycieczki i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Włodarze miasta zapraszają na 599 Urodziny Łodzi 2022.

599 Urodziny Łodzi 2022 – koncerty

Jak co roku, w obchody urodzin Łodzi włącza się Manufaktura i zaprasza łodzian oraz gości na koncerty. Tego roczne obchody zatoną w atmosferze folkowo-rockowych brzmień. Już w urodzinowy piątek 29 lipca, w samym sercu Manufaktury – na Rynku Włókniarek Łódzkich, będzie miał miejsce pierwszy koncert. Zaprezentuje się zespół Zakopower, łączący w oryginalnego sposób, swoje folkowe korzenie z rockowym brzmieniem, które szybko zjednało im rzeszę wiernych fanów. Na scenie Manufaktury o godzinie 19:00, zespół zaprezentuje swoje największe przeboje.

W drugiej części wieczoru, klimat lekko zelżeje i słuchaczy zebranych pod sceną otoczą tym razem folkowe nuty w popowym wydaniu, wszystko to zapewni zespół ENEJ. Tworzą go artyści z różnych środowisk muzycznych, od jazzu czy klasyki, po muzykę etniczną. Ich koncert rozpocznie się o godz. 20:30.

W urodzinowy weekend zagrają także Krzysztof Zalewski na Letnich Brzmieniach i Mietek Szcześniak i Joanna Gajda Quartet na Geyer Music Factory.

599 Urodziny Łodzi 2022 – Parada Wolności na Piotrkowskiej

W urodzinową sobotę na ul. Piotrkowskiej odbędzie się Parada Wolności oraz impreza techno, która po 20 latach wraca do Łodzi właśnie z okazji jej urodzin.

W swoje progi zapraszają również Orientarium, aquapark Fala czy EC1, które przygotowały specjalne wydarzenia dla odwiedzających. Na spacery, pikniki, wystawy i gry terenowe zapraszają z kolei łódzkie muzea. Na spacery z oprowadzaniem możemy się wybrać także na Księży Młyn, w okolice Manufaktury, na rewitalizowaną Włókienniczą, czy wzdłuż Łódki.

Tak wyglądały 595 Urodziny Łodzi:

Mogą cię również zaciekawić inne wydarzenia z kalendarium: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Tak Parada wyglądała 20 lat temu: Parada Wolności w Łodzi 2002