Ryucon 2022 Kraków / 30-31 lipca

0
100
RyuCon-2022-Krakow. Plakat imprezy w kolorze pomarańczowym. po bokach postaci z japońskich manga, po środku logo RYUCON.
RyuCon-2022-Krakow

Tegoroczny festiwal japońskiej kultury i popkultury Ryukon 2022 Kraków, odbędzie się w dniach 30-31 lipca, w krakowskiej TAURON Arenie (ul. Stanisława Lema 7). Jak zapewnia organizator FunCube, po dwuletniej nieobecności będzie to najbardziej smoczy konwent – w nowym miejscu, nowym terminie i z nową energią.

Ryucon 2022 Kraków – menu

Co w planach? Manga, anime, wystawcy, konkurs cosplay, pokazy sztuki walki, konkursy, panele, prelekcje i wiele wiele innych atrakcji!

Na przykład wystąpi grupa cosplayowo-taneczna Akiharu, skupiona na serii Love Live!

W trakcie tegorocznego Ryuconu, przeprowadzone zostaną eliminacje do International Cosplay League. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach: solo i duet, a zwycięzcy zawalczą o pierwsze miejsce 24 i 25 września w Madrycie, podczas Japan Weekend.

Gość imprezy:
– Gry Karciane Dla Dzieci – grupa fandubbingowa prowadząca kanał na YouTube. 

Atrakcje:
1. Konkurs cosplay – eliminacje do International Cosplay League 
2. Pokaz taneczny grupy Akiharu wcielającej się w idolki z serii „Love Live! Sunshine!!”
3. Blok komiksu zachodniego – spotkania z artystami polskiej sceny komiksowej. Zaproszeni zostali Karolina „Szarosen” Plewińska, Tomasz Spell, Bartosz Zaskórski, Judyta Sosna, Igor Jarek oraz Roch Urbaniak.
4. Gala Wrestlingu PTW – po raz pierwszy w historii w Krakowie odbędzie się gala profesjonalnego wrestlingu. Na zakończenie Ryuconu w niedzielę o 14:00 czeka na Was siedem pojedynków zawodników nie tylko z Polski, ale również z całego świata. (wydarzenie towarzyszące) 

Tutaj znajdziecie Tauron Arenę w Krakowie:

Więcej ciekawych imprez znajdziesz tutaj: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Polecam wideo: RyuCon 2022