Co można zobaczyć w Katowicach?

328

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Co można zobaczyć w Katowicach
Co można zobaczyć w Katowicach

Co można zobaczyć w Katowicach? Katowice są jednym z najmłodszych miast Polski. Prawa miejskie uzyskały w 1865 roku, przed laty był to rejon kraju typowo rzemieślniczy. Dziś jest prężnie działającym ośrodkiem akademickim i kulturalnym, warto tu zobaczyć m.in.

Co można zobaczyć w Katowicach? – Park Śląski

Nazywany jest zielonymi płucami Śląska, Leży w samym sercu regionu. Na 600 ha posiada wiele atrakcji, zarówno miłośnicy spokojnego spędzania wolnego czasu jak i amatorzy mocniejszych wrażeń znajdą tu coś dla siebie. Mieści się tu m.in. zoo, wesołe miasteczko, planetarium, stadion, galeria rzeźby czy park etnograficzny. Wizyta w Parku Śląskim to doskonały pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia.

Co można zobaczyć w Katowicach? – Legendia

Jest to istniejące od ok. 60 lat wesołe miasteczko w Chorzowie, zlokalizowane jest na terenie Parku Śląskiego. Ponad 40 atrakcji położonych na 28 ha, w tym 11 punktów gastronomicznych. Wszystko to sprawia, że świetnie się tam czują dzieci, jak i dorośli. To doskonały pomysł na spędzenie czasu w weekend, bezapelacyjnie największy podziw wywołuje bazyliszek, kolejka górska typu rollercoaster. Była ona wielokrotnie nagradzana w konkursach europejskich.

Co można zobaczyć w Katowicach? – Zamek w Będzinie

  • Co można zobaczyć w Katowicach 01

To średniowieczna warownia obronna, zamek wybudowano w XIV wieku. Wielokrotnie niszczony, odbudowany został w 1956 roku. Obecnie znajduje się tam Muzeum. Można tam obejrzeć wystawę rozwoju broni od XVI do XX w. warto także wejść na taras widokowy skąd zwiedzimy Będzin i okolice.

Co można zobaczyć w Katowicach? – Muzeum Śląskie

Obowiązkowy punkt dla turystów zwiedzających Katowice, można tu podziwiać arcydzieła polskiego malarstwa – Matejki czy Malczewskiego, ale również poznać historię Katowic i Śląska. Doskonałym pomysłem jest wjazd na wieżę widokową. Muzeum mieści się w miejscu dawnej kopalni węgla co tworzy genialną atmosferę.

Co można zobaczyć w Katowicach? – Park Wodny Nemo

Największy aquapark na Śląsku, jego nazwa pochodzi od powieści Juliusza Verne”a „Dwadzieścia tysięcy mil Podwodnej żeglugi”. Na terenie parku poza licznymi zjeżdżalniami są też m.in. siłownia, salon masażu czy sauna. To dobry pomysł na spędzenie weekendu. Gdy ktoś zgłodnieje w parku znajdują się różne restauracje.

Co można zobaczyć w Katowicach? – Nikiszowec

Część Katowic, która przyciąga turystów z całej Polski, uwagę przyciągają budowle z czerwonej cegły, oraz doskonałe rozplanowanie architektoniczne osiedla. Będąc tutaj warto zobaczyć Muzeum Nikiszowca, gdzie można przekonać się jak ludzie żyli 100 lat temu. To gratka szczególnie dla fanów architektury i fotografii.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o atrakcjach i zabytkach Szczecina

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia