Kulinarna Nawigacja – Dania jednogarnkowe

0
51
Zielone curry

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację. Tematem przewodnim najnowszej audycji są dania jednogarnkowe.

O czym będzie mowa w audycji?

Skąd przywędrowało do Polski leczo? Z czego się je przyrządza? Czy współczesne parówki oraz kiełbasy mają taki sam skład jak dawniej? Czemu mieszkańcy biedniejszych terenów Azji takich jak Indie są zdrowsi od Europejczyków? Jakie mięso jest najlepsze do gulaszu? Jak się nazywa francuski gulasz i czym się wyróżnia? Czy można zrobić gulasz z warzyw? Na te i inne pytania odpowie szef Moonsfery w rozmowie z Pawłem Kubalskim W audycji jak zawsze nie zabraknie ciekawostek około kulinarnych. Zapraszamy do słuchania!

Dania jednogarnkowe, cz. 1

Cz. 2 Kulinarna Nawigacja – Dania jednogarnkowe

Cz. 3 Kulinarna Nawigacja – Dania jednogarnkowe

Cz. 4 Kulinarna Nawigacja – Dania jednogarnkowe

Cz. 5 Kulinarna Nawigacja – Dania jednogarnkowe

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!