Renault Trafic Chłodnia Izoterma

393

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

agregat chłodniczy w ładowni renault trafic

Niedawno zaprezentowaliśmy Wam najmniejszą lodówkę na kołach dostępną na naszym rynku czyli Renault Express Izoterma. Dziś kolej na coś trochę większego i wyższego standardu, prawdziwy express-lodówka gdzie bazą jest duży bus czyli TRAFIC. Zupełnie inny komfort podróżowania oraz dużo większa przestrzeń ładunkowa i chłodzenie czyli Renault Trafic Chłodnia Izoterma.

trafic w całej okazałości

Renault Trafic Chłodnia Izoterma – szybki jak express?

Zupełnie inna filozofia systemu chłodzenia przestrzeni ładunkowej. O ile mały Express był raczej do małych ładunków i krótkich dystansów o tyle Trafic ma kilka razy większą objętość ale też na dachu nie widać agregatu!! No właśnie, lodówki mają zawsze agregat na dachu a tu? Agregat z parownikiem są zabudowane wewnątrz auta by nie robić bałaganu aerodynamicznego. Taka filozofia skutkuje tym że auto eksploatowane na autostradzie nie ma większych oporów powietrza jak zwykły bus. Dodatkowo powyżej 100km/h nie dochodzą gwizdy czy inne dźwięki znane z mniejszego brata.

Zabudowa została wykonana w Polsce przez krajową firmę Frigipol i jest na prawdę wysokiej jakości. Obecnie importerzy korzystają z przeróbek i dostosowania u nas w kraju bo nasi warsztatowcy mają lepsze kwalifikacje za niższą kasą. Brawo polski biznes, to cieszy zwłaszcza że to u nas przystosowywane są lodówki na inne rynki Europy. W tym przypadku jak i w Renault Express Izoterma zastosowano agregat firmy Zanotti, jest to cichy i wydajny modelale i izolacja auta jest o bardzo małych stratach termicznych. To ważne bo latem kiedy jest 30 st na plusie koszty chłodzenia mogą być duże.

wnętrze chłodni renault trafic

Renault Trafic Chłodnia Izoterma – a co z ekonomią eksploatacji?

Środek kabiny czyli miejsce pracy kierowcy/dostawcy jest jak w busie osobowym a Trafic jest znany i z niezawodności ale i z francuskiego designu. Mamy i jakość i ergonomię ubrane w estetyczny wygląd. Ciekawostką i praktycznym rozwiązaniem jest powiększony zbiornik paliwa w wersji chłodnia. Jako że agregat jest napędzane za pośrednictwem silnika to na postoju auto musi pracować. Pojemność zbiornika to 80l i jest na prawdę wystarczająca bo auto w trasie jest bardzo ekonomiczne.

tablica zegarów renault trafic izoterma

Nam wyszło przy 90km/h ale bez ładunku 5,4l/100km z wyłączonym agregatem oraz 5,9 z włączonym. Myślę że przy pełnym załadunku oraz z uruchomionym agregatem nie przekroczy 6,5l/100km przy stałej prędkości 90km/h. Takie parametry są bardzo przyjazne portfelowi przedsiębiorcy. Komfort podróży na dalekim dystansie jest bardzo przyjazny, w trasie 300km w jedną stronę kawa, spacer czyli symulowany czas na załadunek i powrót 300km i praktycznie niewielkie zmęczenie.

karta użytkowania agregatu chłodniczego

zapoznaj się z testem Trafica osobowego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia