kulinarna nawigacja – przepisy na placki

0
71
Przepisy na placki
Przepisy na placki

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację. Tematem przewodnim najnowszej audycji są sprawdzone przepisy na placki ziemniaczane, ale nie tylko.

O czym będzie mowa w audycji?

Jak przyrządza placki kartoflane gospodarz audycji? Z jakich innych warzyw serwuje placki? Jaki sos do nich poleca? Ponadto dowiedzą się Państwo dlaczego Jarek Uściński nie lubi placka zbójnickiego? Z czym podaje placki z buraka?

Na te oraz inne pytania szef Moonsfery odpowie w rozmowie z Pawłem Kubalskim. W audycji jak zawsze nie zabraknie ciekawostek około kulinarnych. Na koniec warto dodać, że już wkrótce zostanie ogłoszony konkurs związany z kulinarną nawigacją. W związku z tym warto być na bieżąco z kolejnymi odcinkami audycji, ponieważ do wygrania będą między innymi warsztaty kulinarne z naszym redakcyjnym kucharzem w prowadzonym przez niego lokalu. Zapraszamy do słuchania!

Sprawdzone przepisy na placki, cz. 1

Cz. 2 kulinarna nawigacja – przepisy na placki

Cz. 3 kulinarna nawigacja – przepisy na placki

Cz. 4 kulinarna nawigacja – przepisy na placki

Cz. 5 kulinarna nawigacja – przepisy na placki

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!