28 Bolesławieckie Święto Ceramiki / 17-21.08

480

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

28 Bolesławieckie Święto Ceramiki. Biały plakat, a na nim plan pięciodniowej imprezy. Wszystko w kolorze ciemnej śliwki węgierki.

28 Bolesławieckie Święto Ceramiki jest ceramiczno-interaktywnym działaniem mającym wymiar artystycznego wydarzenia, którego celem jest promocja ceramiki oraz regionu bolesławieckiego. Podczas imprezy organizowanej w tym roku już po raz 28. będzie można zakupić oryginalne dzieła sztuki, oraz ceramiczne wyroby użytkowe. Wziąć udział w warsztatach toczenia na kole garncarskim, lepić w glinie, ręcznie malować metodą stempelkową. Czy też obejrzeć proces produkcji ceramiki w lokalnych zakładach.

28 Bolesławieckie Święto Ceramiki – co w planach

Wydarzeniu towarzyszy Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski, w którym uczestniczą  artyści plastycy z całego świata. Tysiące kolorowych talerzyków, kubków, filiżanek i najróżniejszych wyrobów ceramicznych pojawi się w sierpniu w Stolicy Polskiej Ceramiki podczas 28. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. W programie imprezy znajdują się również wystawy, warsztaty, prezentacje artystyczne, happeningi, pokazy teatrów ulicznych, koncerty oraz występy gwiazd. Ulicami miasta przejdzie barwna parada, która każdego roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów.

Jedną z najbarwniejszych atrakcji Bolesławieckiego Święta Ceramiki jest PARADA ulicami miasta. Tegoroczna Parada pod hasłem: „A to Polska właśnie – Ceramika bolesławiecka” wystartuje 19 sierpnia o godzinie 16:00 z ulicy Kościelnej. Przemierzy Rynek, ul. Sierpnia ’80, Asnyka, Jasińskiego, Spółdzielczą i zakończy się na Stadionie Miejskim – pod główną sceną. W tym roku podczas Święta Ceramiki wystąpią: Viki Gabor, Baranovski, Michał Szczygieł, Żółta Febra, Tabu oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Tak trafisz na Bolesławiecki Rynek:

Więcej ciekawych wydarzeń znajdziesz w kalendarium: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia