Dni Twierdzy Modlin / 19-21.08

1082

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dni Twierdzy Modlin. Plakat imprezy w formie fotografii z pola bitwy. Na pierwszym planie obóz wojsk niemieckich, a w oddali ceglane budynki Twierdzy Modlin. Tak wygląda tło plakatu, na nim nazwa data, miejsce imprezy oraz plan.
Zaproszenie na pierwszą edycję Dni Twierdzy Modlin.

Dni Twierdzy Modlin. Położenie geograficzne Modlina było doceniane już przez króla Szwecji Karola X Gustawa, który w połowie XVII wieku rozkazał budowę bazy wypadowej w głąb Polski. W późniejszych latach, miejsce u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry docenili Rosjanie, planujący już w 1791 roku zbudowanie w tym miejscu warownej twierdzy. Bezskutecznie. Twierdzę w dzisiejszej postaci, zawdzięczamy Napoleonowi Bonaparte. W roku 1806 zapada decyzja o budowie twierdzy Modlin na brzegu Narwi i tak zaczęła się jej historia.

Dni Twierdzy Modlin – pierwsza edycja

Organizatorzy pierwszej edycji Dni Twierdzy Modlin przygotowali dla swoich gości, moc atrakcji, które niewątpliwie ściągną do warowni, miłośników historii i nie tylko. Trzydniowa impreza rozpocznie się w sobotę o 10.00 w strefie Wieży Czerwonej. W tym miejscu odbędą się pokazy sprzętu wojskowego przygotowane przez żołnierzy i rekonstruktorów. Potrwają one do 16:00. Sobota 20 sierpnia to przede wszystkim Bazar Modlin. Z pewnością, odwiedzą go miłośnicy militariów. Bazar Modlin to głównie możliwość kupna akcesoriów i sprzętu wojskowego.


Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Nasza Historia i Spółkę Modlin sp. z o.o. – właścicieli kompleksu koszar obronnych. Współorganizatorem Zlotu Detektorystów i partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Historyczno Badawcze – TRIGLAV. Partnerami wydarzenia są: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, COBI – polski producent klocków konstrukcyjnych, Wirtualny Nowy Dwór, Pierwsza Warszawska Brygada Pancerna im. generała Tadeusza Kościuszki, Zbrojownia Modlin, Odział PTTK w Nowym Dworze Mazowieckim.


Dla osób, które przyjadą w historycznym mundurze lub jakimś wojskowym pojazdem , organizator przewidział bezpłatne zwiedzanie Centrum Edukacji Historycznej, tarasów widokowych na wieży Czerwonej lub udział w zwiedzaniu po niedostępnych częściach Twierdzy elektrycznym busem.
Opaski uprawniające do dodatkowych atrakcji można odebrać w punkcie obsługi pod Wieżą Czerwoną. Pojazdy będą wpuszczane na dziedziniec koszar.

Program imprezy:
Piątek 19.08.2022

15:00 rozpoczęcie zlotu detektorystów

20:00 nocne zwiedzanie (obowiązują zapisy)

Sobota 10:00-16:00 20.08.2022

zwiedzanie dziedzińca koszar obronnych

pokazy wojska i sprzętu

stoiska militarne

Niedziela 10:00-16:00 21.08.2022

piknik rodzinny

strefa atrakcji dla dzieci

stoiska militarne

12:00 zakończenie zlotu detektorystów

Tak dojedziesz do Twierdzy Modlin:

Więcej interesujących wydarzeń znajdziesz w kalendarium: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia