Kulinarna Nawigacja – podróże Jarosława Uścińskiego

0
225
Kulinarne podróże Jarosława Uścińskiego
Kulinarne podróże Jarosława Uścińskiego

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację. Tematem przewodnim najnowszej audycji są kulinarne podróże Jarosława Uścińskiego. Czym się kieruje gospodarz programu przy wyborze restauracji zagranicą? Z jakiego powodu właściciel Moonsfery nie jeździ na wakacje typu all inclusive? Co zwróciło jego uwagę w trakcie pobytu we Włoszech? Dodatkowo tylko u nas w audycji Jarek zdradzi jaką typową włoską przekąskę zamierza wprowadzić do menu w Moonsferze? Ponadto z podcastu dowiedzą się Państwo jak Włosi ubierają się, kiedy wybierają się do restauracji? Oprócz tego w audycji zostanie obalony mit, dotyczący intensywności smaku popularnej kawy. Jeżeli chcą Państwo zobaczyć zdjęcia z wyjazdu naszego redakcyjnego kolegi zapraszamy na jego profil na Facebooku. W audycji jak zawsze nie zabraknie ciekawostek około kulinarnych.

Kulinarna Nawigacja – Konkurs dla słuchaczy

Przypominamy, że już wkrótce zostanie ogłoszony konkurs związany z kulinarną nawigacją. W związku z tym warto być na bieżąco z kolejnymi odcinkami audycji, ponieważ do wygrania będą między innymi warsztaty kulinarne z naszym redakcyjnym kucharzem w prowadzonym przez niego lokalu. Zapraszamy do słuchania!

Cz.1 Kulinarne podróże Jarosława Uścińskiego

Cz. 2 Kulinarna Nawigacja

Cz. 3 Kulinarna Nawigacja

Cz. 4 Kulinarna Nawigacja

Cz. 5 Kulinarna Nawigacja

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!