Lotnicze pogotowie ratunkowe

0
27
Lotnicze pogotowie ratunkowe
Lotnicze pogotowie ratunkowe

W trzecim odcinku programu “Bezpieczni na drodze, bo bez alkoholu” rozmawialiśmy o tym w jakich sytuacjach musi interweniować lotnicze pogotowie ratunkowe. Jak wygląda typowy dzień w pracy pracownika zespołu latającej karetki? Kto wchodzi w skład zespołu ratunkowego lotniczego pogotowia ratunkowego? Ile czasu mają służby, aby wyruszyć na miejsce zdarzenia? Ponadto w podcaście odpowiemy na pytanie od czego zależy, że na miejsce wypadku zostanie wysłany helikopter ratunkowy a nie karetka, a także czy latające karetki mają inne wyposażenie niż te lądowe?

O szczegółach rozmawiał redaktor Dominik Morawski z Izabelą Bartoszewską, ratownikiem medycznym lotniczego pogotowania ratunkowego.

Ponadto wysłuchaliśmy historii gościa, który w dzieciństwie był uczestnikiem wypadku samochodowego, który spowodował nietrzeźwy kierowca.

Lotnicze pogotowie ratunkowe, cz. 1

cz. 2

cz. 3

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logotyp_wersja_polska_format_jpg-3-1024x273.jpg
Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.